КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Гість програми – народний депутат України від БЮТ Валерій Писаренко
25.02.2008

21.02.2008 року, 22.05-22.50, 23.02.2008 року, 15.00-15.45, повтор   Автор і ведучий програми – Остап Дроздов.   Експерт у студії – Роман Кошовий, керівник Львівського обласного відділення Комітету виборців України.   Журналісти – Андрій Ганус, Експрес, Василь Трухан, Українські новини.   Остап Дроздов:   Доброго вечора. Вас вітає 12 канал і політична програма „Прямим текстом”. Мене звати Остап Дроздов. Це прямий ефір. Якщо ви дивилися телевізор, читали газети чи Інтернет, то знаєте, що останні дні були дуже насиченими на події. Події були різні. В тому числі і позитивні.От, наприклад, Фідель Кастро нарешті Кубу звільнив від себе. До другої позитивної події можу зарахувати  те, що те саме з Львівщиною нарешті зробив Петро Олійник. Негативні події також є. Вони в нас відбуваються у Верховній Раді. Ми їх умовно називаємо як «бардак» у Верховній Раді. Програма «Прямим текстом» вагалася, між якими подіями зробити вибір. І перемогла одвічна тяга журналістів до подій більш негативних. Це умовно кажучи. Тому сьогодні ми 45 хвилин будемо говорити про бардак у Верховній Раді.

Маю честь представити вам нашого гостя, який буде віддуватися за Верховну Раду. Це є народний депутат від Блоку Юлія Тимошенко Валерій Писаренко. Радий вітати вас у нашій студії. Знаю, що ви тільки годину тому приземлилися у Львові. Сьогодні вам питання задаватимуть журналісти львівських ЗМІ. В якості експерта у нас сьогодні Роман Кошовий, керівник Львівського обласного відділення Комітету виборців України.

Я завдав таку тему як бардак у ВР. Неприємно про це говорити, але прості люди давно зрозуміли, що депутати займаються своїми справами, заробляють свої мільйони. Вам не здається, що українські політики вже пройшли таку своєрідну точку неповернення. І що довіри людей до політики і до політиків вже ніхто не поверне. Скажіть свою думку максимально чесно.

Валерій Писаренко:

Максимально чесно я вам скажу таке. Хоча кожного дня люди зневіряються в політиках. Адже після цього ми маємо те, що на вибори приходить більше 70 відсотків населення, і все ж таки вони обирають тих політиків, які йдуть з певними гаслами на вибори. Ще коли ми йшли на ці вибори, то ми казали – не всі політики однакові. І ми намагаємось всіма своїми діями це доводити. І те, що сьогодні відбувається у Верховній Раді, це криза, але це криза не всієї системи влади, це криза однієї політичної сили, яка ніяк до сьогодні не може зрозуміти, що вони вже не у владі, у в опозиції.

Сьогодні, якщо ви приїдете на Схід України або в центр ви також почуєте таку саму негативну оцінку подій у ВР. Сьогодні, коли я тільки зійшов з літака, я зустрів першого львів’янина – Богдана, і він мені відразу сказав: коли щось зміниться, коли наведете порядок? Я не думаю, що люди вже повністю зневірились. Я не думаю, що вони вже не дивляться на те, що відбувається. Бо якби вони не дивились, то не знали б про той безлад, що коїться у Верховній Раді.

Остап Дроздов:

Власне, вони зараз дивляться нашу передачу і ми обіцяли їм говорити прямим текстом на загальноукраїнську тематику, яка просто з дня на день починає нервувати і нервувати. Всім зрозуміло, що є два варіанти тієї кризи. І кожен з цих варіантів є поганий. Або це є якийсь розпуск парламенту. І це означає, що на рік часу мінімум у нас немає взагалі законодавчої гілки влади, закони не приймаються, не змінюються. І це просто крах парламентаризму, це просто трагедія. З іншого боку, це нова коаліція за участю тієї політичної сили, яка не може зрозуміти, що вона вже не при владі, але яка хоче бути при владі – за участю ПР. І це важко назвати, зокрема для Західної України, чимось добрим. Та й, напевно, для вашої політичної сили. Це те, до чого політики довели Україну. Ви щойно з Києва, розказуйте, що там.

Валерій Писаренко:

Це те, у чому зараз хоче переконати суспільство та ж сама Партія регіонів і ті політики, які сьогодні все ж таки намагаються прийти до влади. Вони намагаються всіх переконати, що сьогодні є єдиний варіант: або давайте підемо на перевибори, на які ніколи не піде ПР, тому що зараз вони втратили довіру у своєму електораті – говорять різні оцінки – від 5 до 10 відсотків. Тому зрозуміло, що ПР – не самогубці, ніхто на вибори не піде. Тим більше вони прекрасно розуміють, це я вам кажу як людина з юридичною професією, що ця ВР, відповідно до чинної Конституції, до 23 листопада має імунітет щодо розпуску. А тому зараз зарано говорити про якісь перевибори. Тим більше, якщо в минулому році до перевиборів були певні підстави, і ці підстави – це політична корупція у ВР. То зараз мова йде про те, що лише одна політична сила, яка сьогодні має 175 мандатів, відмовляється працювати. І вона намагається зробити якнайгірше не для себе, ні для виборців, які голосували сьогодні за протилежні політичні сили, а для всієї України.

Остап Дроздов:

Ви все спихаєте на ПР, і це правильно. Розкажіть, про останні кулуарні події. Що відбувається?

Валерій Писаренко:

Я розповім вам те, що відбувається під час перемовин з ПР в кабінетах Яценюка або в кабінетах лідерів фракцій. З чого розпочалася криза? Всі почали говорити, що сьогодні є питання НАТО, давайте з цього приводу блокувати засідання парламенту. Зараз до чого ми прийшли? Сьогодні ПР вже питання НАТО не ставить за основне. Сьогодні ПР говорить. Перше, ви залишаєте депутатську недоторканість. Ми проти того, щоб вона сьогодні відмінялась. Друге. Ми сьогодні заявляємо, що повинен бути закон про опозицію, в якому було б передбачено збільшення посад, які передаються опозиції. Більш того, ведуться розмови про те, що ПР повинна отримати керівництво в українському парламенті. Розігрується сценарій, за яким опозиція, шантажуючи всю країну, вимагає для себе певних преференцій. Питання НАТО на сьогодні вже не стоїть. Воно там є в переліку. Але на сьогодні вже всім зрозуміло, що ніякі листи відкликатися не можуть, тому що ще такого в історії не було. І там це не сприймуть.

Остап Дроздов:

 А може поштою не дійшов?

Валерій Писаренко:

Можливо, голуб не долетів. Але зараз ми живемо в іншому світі. І вони це розуміють.

Остап Дроздов:

Так ви на ці пропозиції по спікеру, по недоторканості йдете?

Валерій Писаренко:

Сьогодні ми заявляємо таке. Шановні опоненти! Вносьте ці законопроекти, давайте, нехай люди скажуть, що вони думають, коли ви йшли з одними гаслами на вибори, а зараз ви виходите, блокуєте трибуну, і ці гасла перевертаєте задля того, аби вам нормально сиділося в опозиції. Ось це ми зараз кажемо. На наступний вівторок, мова йде про те, що буде таке засідання, на якому будуть поставлені певні питання. Для наших політичних сил сьогодні немає питання, наприклад, НАТО. Ми говоримо, що сьогодні навіть не потрібно піднімати це питання, тому що питання НАТО – це питання того дня, коли ми будемо проводити всеукраїнський референдум. Сьогодні воно не на часі, воно не стоїть. Тому сьогодні навіть блокувати з цієї причини парламент не потрібно. Ми говоримо: дайте нам затвердити програму уряду, по якій ми вже працюємо. Ми просимо: дайте нам затвердити зміни до бюджету, щоб продовжити виконувати ті програмні засади, які ми розпочали.

Остап Дроздов:

Ви говорите за свою політичну силу, і зрозуміло, що БЮТ на це не піде. А чи впевнені ви в тому, що НУ на ці пропозиції ПР не піде?

Валерій Писаренко:

Треба розуміти, що сьогодні для того, щоб виконати питання по зняттю депутатської недоторканості, нам потрібно 300 голосів у парламенті. І зрозуміло, що ПР має можливість сьогодні, щоб блокувати. А вирішити питання за участю НУ ПР сьогодні не зможе. Лише по тим питанням, де буде потрібна більшість. З цього питання багато ходить розмов, що є певні депутати, які можуть голосувати разом із ПР, комуністами та Блоком Литвина. Але там також не все так добре, як нам розповідають. Сьогодні після того, як розпочалася парламентська криза, коаліція дійсно згуртувалась і ми сьогодні готові до того, щоб голосувати 226 голосів за ті законопроекти, які ми вносили, і за які відповідаємо.

Остап Дроздов:

Власне, щоб поставити крапку на тому, що відбувається, максимально чітко скажіть прогноз: чим закінчиться це все і чи мають ці перемовини шанс завершитися? Реально.

Валерій Писаренко:

Реально на сьогодні є домовленість. В понеділок всі політичні сили за круглим столом підписують політичну угоду; у вівторок розпочинається засідання парламенту без кульок, без прапорів. І у вівторок розпочнеться робота парламенту.

Остап Дроздов:

Це буде означати, що пропозиції ПР прийняті?

Валерій Писаренко:

Ми не підтримуємо пропозиції. Сьогодні ми готові вийти в парламент. Ми підтримуємо таку позицію, що ПР сьогодні має право, як політична сила, яка є в парламенті, ставити на порядок денний ці питання. Але голосувати за них ми не будемо.

Остап Дроздов:

Щоб підсумувати оцей перший блок кулуарної інформації, Романе, кілька слів, резюме першого блоку.

Роман Кошовий:

Відверто скажу: нічого нового я не почув. Пан Валерій озвучив дуже загальні фрази. Якби тут стояв представник ПР, чи НУ, то він сказав би ті самі слова. Про те, що він за розблокування парламенту, про те, що він за демократію тощо. Чому зараз люди незадоволені ситуацією у ВР? Виявилося, що більшість, яка у нас є, вона хитка.  Але більшість, про яку всі дуже мріяли. Вона виявилася якоюсь безхребетною. Якщо, скажімо, опозиція, як і після виборів 2006 року, так і зараз, змогла вийти і налякати більшість, і не сформувати її, пригадуєте, що було в 2006 році, коли протягом майже трьох-чотирьох місяців вони просто нікого не пускали в парламент, і чомусь ніхто не міг пробитися. І зараз ми маємо ту саму ситуацію. Вони якимись кульками буквально всіх залякали.

Ми пригадуємо, як у липні були спроби БЮТ, коли вони стали меншістю, коли відомі події Соцпартії були, чомусь тоді не змогли нічого зробити. Виходить, обираємо слабих людей. Чомусь ПР з комуністами є вольові, сильні, вони можуть заставити всю країну, навіть у меншості, до них дослухатися і вимагати якісь дуже смішні речі. А тут ми цього не бачимо.

Друге, що я хотів би відзначити. Якось раз в рік БЮТ постійно голосує із ПР. Це починає насторожувати. І власне такі закони, які зовсім не цікаві виборцям. А цікаві тим небожителям нагорі. Вони б голосували якісь господарські закони, а не ті, які визначені першочерговими. Чомусь не були тоді проголосовані закони, які чекає країна – про місцеве самоврядування. Зараз тут просто катастрофа. Чомусь всі забули про тендерну палату. У кулуарах журналісти говорять, що це дітище БЮТ і ПР – ці всі тендерні закупівлі. Вже сьогодні невідомо, хто заправить швидкі допомоги. Всі бізнесмени відмовляються, і я теж з цим згідний.

Валерій Писаренко:

Якщо ви думаєте, що ці речі для нас неприємно чути, і що ми будемо зараз виправдовуватися, то ви помиляєтесь. Сьогодні голосування по тендерах – це голосування по першочергових питаннях, ви подивитесь, ми про це говорили. Ми будемо виводити всі гроші, які сьогодні заховані в тендерних процедурах, на чистоту. Тобто, ми з першого дня будемо займатися тим, щоб вивести ту корупцію, яка існувала.  Але якщо вам здається, що це можна зробити ось так от, то це неправильно. Сьогодні це так не робиться. Сьогодні це робиться голосуванням, і можливо, за один закон ми не зможемо проголосувати, щоб він відразу вирішив усі питання.  На жаль, сьогодні суспільству надають інформацію щодо того, що от БЮТ з ПР проголосував. А я хочу сказати, що якщо ви подивитесь, то інші законопроекти були проголосовані більш як 400 депутатами. І таких законопроектів за всю історію навіть тієї 5 скликання ВР можливо 60-70 відсотків.

Остап Дроздов:

Йдеться про такі законопроекти, за які проголосував БЮТ, але не проголосувала НУ як член коаліції.

Валерій Писаренко:

Ось це питання піднімається. А в той же день НУ з ПР проголосувала за зміни до господарсько-процесувального кодексу, яким фактично зупиняється повернення до держави Дніпроенерго. Про це ніхто не говорить. А сьогодні всі говорять про це. Більше того, ніхто не говорить про те, що закон про тендерні закупівлі був внесений представниками БЮТ і НУ. Ніхто не говорить про те, що нас умовляли, щоб ми не знімали цей закон з голосування. Ніхто не говорить про те, що лише через 5 хвилин, як відбулося голосування за цей закон, на сайті адміністрації президента за підписом Балоги на дві сторінки вже було звернення про те, що БЮТ зрадив НУ. Я говорю про те, що є спеціально організовані акції про БЮТ. І ми готові за них відповідати. МИ готові відповідати за кожне наше голосування. Тому що кожне голосування ми робимо у відповідності до нашої програми, за яку голосувала третина населення України.

Остап Дроздов:

Дякую, ви відповіли, парирували. Дамо можливість журналістам приєднатися до розмови.

Василь Трухан:

Чи не насторожує вас вихід з лав ваших партнерів п’яти чоловік. І чи не може це сприяти розпаду коаліції, і, зокрема, яка роль в цьому Балоги. І може ви маєте якусь кулуарну інформацію про плани Балоги, в тому числі не тільки щодо ВР, а щодо наступного терміну Ющенка.

Валерій Писаренко:

Тут дійсно все це заплутане і плітками, і легендами. Балога вже став містичним. Я думаю, що сьогодні вже навіть Медведчук заздрить. З почуттям гумору. Але дійсно людина набула якихось містичних ознак. І все, що зараз ретранслюється поганого, ретранслюється з цієї людини. І те, що сьогодні з партії НУ виходять люди, які є або комерційними партнерами Балоги, або люди, які пов’язані з Балогою, це дійсно нас наштовхує на певні думки. Що, можливо, ці депутати не тільки вийдуть з НУ, а подадуть заяви про вихід із фракції НУ. Хоча в такому випадку вони втрачають депутатство. Ми сьогодні можемо прийти до такої ситуації, що ці депутати не будуть голосувати разом із демократичною коаліцією.  Юридично з неї вони вийти не можуть, тому що лише депутатські фракції є суб’єктами коаліції.

Але мене насторожує інше.  Чому сьогодні голова адміністрації президента керує окремими людьми? Чому сьогодні голова адміністрації президента кожен день в інформаційному просторі намагається скривдити уряд? Чому кожного дня про главу адміністрації президента ходять плітки, що він разом із ПР намагається створити партію.

Остап Дроздов:

А власне тому, що він має на це санкцію президента Ющенка.

Валерій Писаренко:

Ось мене турбує це питання. І сьогодні я не можу знайти на нього відповідь. Я думаю, відповідь буде в наступних діях пана Балоги. До речі, ніхто не говорив до цього, що з партії НУ вийшов Юрій Єхануров. Він також сьогодні вже не є членом цієї партії. Ніхто не говорив про те, що сьогодні змінюється конфігурація цієї політичної сили.

Остап Дроздов:

Чи це реально підірве коаліцію?

Валерій Писаренко:

Ні. Я думаю, що реально це не підірве коаліцію. Як діяли ці особи за вказівкою пана Балоги, так і вони будуть діяти.

Остап Дроздов:

Але ж по голосуванню у вас не буде 226 голосів.

Валерій Писаренко:

У нас є 226 голосів у коаліції і по голосуванню вони вже всі дали коментарі, що будуть голосувати за демократичну коаліцію. Хоча ми розуміємо, що пан Балога буде мати вплив на цих осіб. І що в разу необхідності вони будуть голосувати по-іншому.

Остап Дроздов:

До речі, ви цю відставку Балоги прокоментували так, що він пішов через конфлікт з певною частиною своїх одно партійців, власне тих одно партійців, які виступають проти Януковича і за коаліцію з вами. Але можна запропонувати і інший погляд. Чи не є підстави говорити про те, що на Банковій започатковується абсолютно нова альтернативна політична сила до НУНС з тим,  аби бути надійною опорою президента вже без всяких прибічників Юлій Тимошенко.

Валерій Писаренко:

Я думаю, що ви зі мною погодитесь, що ми вже маємо досвід, коли керівництвом сильного голови адміністрації президента створювалась політична сила, яка йшла на вибори. Як у Медведчука було СДПУ (о). Але ми знаємо, як вона швидко втрачає довіру після того, як президент втрачає владу.

Остап Дроздов:

Ви можете припустити, що Ющенко абсолютно відкрито через Балогу показує, що він є проти Тимошенко?

Валерій Писаренко:

Мені до сьогодні хочеться вірити, що пан Балога має свої кулуарні ігри. Поведінка президента доказує, що він готовий сьогодні конструктивно з урядом працювати. І я до сьогодні вірю, що пан Балога, це містично-демонічний образ, який намагається сплести якусь кулуарну гру шляхом утворення якоїсь політичної сили на базі пропрезидентських сил і проахметівських сил. Тому що той проект, про який зараз всі говорять, це проект під відомою вам назвою «Гарт». У який можуть увійти представники частини, яка вийшла з НУ і представники ПР. Я в це майже не вірю. В успіх цього проекту.

Андрій Ганус:

Чи уявляєте ви варіант, при якому БЮТ опиняється  в одній коаліції з ахметовським крилом Партії регіонів? Варіант, при якому можливо те, про що зараз говориться, про те, що крило Ахметова сходиться з крилом Балоги у НУ, і вам пропонують такий варіант коаліції, або ніякий. Коли замість двох політичних сил коаліцію будуть складати три, принаймні формально, чи одна умовна. Заради продовження роботи в уряді, чи це для вас можливо?

Валерій Писаренко:

Ми вже довели, що для Блоку Юлії Тимошенко і для лідера нашого головне не посади, а головне відповідальність перед виборцями. Ми заявляємо, що ні з частиною, ні з четвертиною, ні з проахметівською, ні з проянуковицькою працювати в коаліції ми не зможемо, і не будемо. Тому що на сьогодні ці політики і ця політична сила висловлює абсолютно діаметральні від нас погляди на розвиток країни. Як ми можемо співпрацювати з цією політичною силою, коли у них основне завдання – наситити грошима підприємства, яких у них вдосталь. А спрямування уряду Тимошенко – соціальні програми і залучення інвестицій.

Остап Дроздов:

А вам такий варіант пропонували?

Валерій Писаренко:

Сьогодні такі пропозиції не надходили. І я впевнений, що якщо навіть вони будуть надходити, то ми такі пропозиції розглядати не будемо.

Андрій Ганус:

А чим цей варіант відрізняється від того, коли колись у вашій партії опинялися Губський, Абдулін, тобто люди із середовища СДПУ (о), з якою у вас також колись були діаметрально протилежні погляди.

Валерій Писаренко:

Я б сьогодні не хотів говорити про те, що є люди, які мають такий же самий політичний вплив на країну, на процеси, як про Партію регіонів. Ось ви говорите про окремих персон, які працювали раніше у парламентах, підтримували діючу владу на той час. Але з часом ці люди вже довели, що готові працювати по іншій програмі, і переконливо довели, що вони працюють по інших принципах. І можливо тоді, коли цих людей обливали брудом тільки за те, що вони були в іншій команді, то сьогодні потрібно таке ставлення змінити. І можливо сьогодні вже треба зрозуміти, що людей потрібно цінувати по тих вчинках, які вони роблять.

Остап Дроздов:

То візьміть до себе Богатирьову. Людина змінила свої погляди. Це ж те саме.

Валерій Писаренко:

Ви ж бачите, що Богатирьову вже забрали.

Остап Дроздов:

Питання знімається. Щоб підсумувати тему нової коаліції чи пере форматування коаліції. В принципі, мішана коаліція десь би і відображала розколоту за політичними симпатіями Україну регіонально. Але з іншого боку, цікава ваша думка, чого б вам не задобрити Литвина?

Валерій Писаренко:

Ви таке слово знайшли – задобрити Литвина. Мені здається, що багато в цьому слові зараз чують не залучити його до коаліції, а задобрити посадами чи ще чимось. Коли з самого початку пан Литвин прийшов до парламенту. Мені здавалося, що він прийшов в ейфорії, що його золота акція зараз все вирішить у парламенті. Але мені здається, що зараз ця політична сила вже програла все. Жодну обіцянку, з якою вони прийшли, вони не хочуть навіть спробувати реалізувати. Наша пропозиція для цього блоку – увійти в коаліцію – існувала. Десятки разів пан Литвин заявляв, що він ні до кого приєднуватися не буде. Зараз по всіх його діях ми бачимо, що можливості продовжувати з ним цей діалог вже немає.

Остап Дроздов:

Литвин вам в принципі підходить?

Валерій Писаренко:

Ми шукали діалогу з Литвином після виборів задля того, щоб побачити: чи в наших програмах з Литвином є багато спільного. Є спільні питання. Є соціально-економічні питання, які повністю збігаються.  Але пан Литвин на певний час забуває про програму і розпочинає, що він ще хоче, крім соціально-економічного розвитку країни.

Остап Дроздов:

Що Литвин хоче?

Валерій Писаренко:

Сьогодні Литвин вже не хоче нічого. До того Литвин хотів стати спікером парламенту. Я думаю, що це було його основною метою. Що таке Володимир Литвин? Зранку була пропозиція одна, в обід він виступав перед журналістами і сказав, що такого ніколи не буде. Ввечері він каже, що ні до кого приєднуватися не буде. Ми вважаємо, що сьогодні з цією людиною вести перемовини і діалог вже є неможливим.

Роман Кошовий:

Я думаю, що питання коаліції зараз не є на часі. Коаліція сформована і я не бачу жодних підстав…

Остап Дроздов:

Йдеться про можливий підрив коаліції через вихід людей і так далі.

Роман Кошовий:

Я думаю, що навпаки, якщо навіть щось таке подібне відбудеться, то в нас в парламенті виявиться 455 депутатів. Тобто, якщо їх звільнять, то через суд вони поновлять, і в нас буде на 5 депутатів більше. Ми вже жили з двома ген прокурорами. Я пригадую дуже багато історичних аналогій, коли перевага в один голос була настільки стійкою, що вона була визначальною, скажімо, щоб англійська, а не німецька мова стала в США державною.

Щодо БЮТ, то коли я тут слухав пана Валерія, виникло одне запитання. А чому БЮТ не стати партією? От для мене загадка – що таке Батьківщина, і що таке БЮТ? У чому різниця?

Валерій Писаренко:

Цілком зрозуміло, що сьогодні блок складається з трьох партій. Сьогодні українська соціал-демократична партія, партія Реформи і порядок і Батьківщина складають Блок Юлії Тимошенко. Чому ми сьогодні не робимо єдину партію? Тому що я впевнений, що з часом кількість партій, які будуть нас підтримувати, буде постійно зростати. І звичайно, на певному етапі росту ми будемо єдиною партією, але зараз ми вважаємо, що цей процес не на часі.

Роман Кошовий:

А мені чомусь видається, що бути в блоці, це є більш безвідповідально. Тому що колегіальне рішення – воно завжди безвідповідальне.

Валерій Писаренко:

Це помилкова думка. І я вам хочу сказати, чому. Якщо ви думаєте, що після того, коли щось трапилося, ми входимо в тінь, то ви помиляєтесь. Сьогодні Тимошенко напевно єдиний політик, який несе відповідальність, який несе відповідальність не тільки за те, що робить вона, а роблять всі члени Блоку Юлії Тимошенко. Хоча б там було 100 партій, які б складали блок, але якщо лідер має силу волі, щоб відповідати за все те, що робить не тільки вона, а кожен член команди - то це показово.

Роман Кошовий:

Чому я це питання задав? Тому що всі говорять про НУНС, але забувають, що НУНС – це об’єднання 10 партій. І те, що там Балога вийшов з однієї з партій, це ще нічого не означає. Не забуваймо, що блок є і партійних,  і позапартійних. На сьогодні НУНС не виконала жодної із своїх обіцянок. Якщо Юлія Тимошенко обіцяла по всіх телеканалах, що зробить тоді і зробить зараз, то в даному випадку НУНС чітко обіцяв, що першим рішенням буде відміна депутатської недоторканості. Ми того не бачимо.

Андрій Ганус:

Юлія Тимошенко і весь очолюваний нею уряд, ви самі про це сказали, мають серйозні проблеми з Балогою. В 2005 році Тимошенко мала такі проблеми з Порошенком – секретарем РНБО на той час. Очевидним є те, що цих людей на противагу їй виставляє президент. І очевидно є причина. Тому що він вважає, що вона хоче стати президентом замість нього. Скажіть, чому в нього таке переконання. Чому в нього таке враження.  Чому він так не вважає про Балогу чи про Порошенка, чи про багатьох інших своїх соратників, а про неї в нього думка дуже стійка.

Валерій Писаренко:

По-перше, сьогодні ані Юлія Володимирівна, ані БЮТ не мають жодних проблем з Балогою. Можливо, це думка суспільна, і думка окремих політиків, що сьогодні ця людина не повинна мати права критикувати уряд. Якщо це сьогодні президентська думка, то президент повинен вийти і сказати. А якщо це робиться таким чином, то я думаю, що сьогодні президент повинен зауважити голові канцелярії, який, до речі. повинен перейматися тим, чи буде у президента папір на столі, і таке інше.

Остап Дроздов:

БЮТ не питав президента напряму?

Валерій Писаренко:

Президент постійно має зустрічі з прем’єр-міністром. Я впевнений, що вони обговорюють широке коло питань. І щодо того питання також.  А щодо впевненості, то я думаю, що така впевненість у президента в одному – він сьогодні бачить, що популярність Тимошенко в країні велика, вона є політиком №1.

Але давайте також зауважимо, що Тимошенко ж розуміє, що у неї сьогодні популярність сьогодні більша, ніж у Ющенка за всіма соціологічними дослідженнями. Але, незважаючи на це, ми увійшли в демократичну коаліцію. Незважаючи на те, що віддали майже вдвічі більше голосів, ніж НУ, ми віддали половину посад представникам цієї політичної сили. Після цього Юлія Володимирівна заявила, що вона сьогодні не готується до президентських виборів і не буде президентом балотуватися лише в разі, коли їй дадуть реалізувати нашу програму. Більш того, вона чітко заявила, що ми готові сьогодні підтримати єдиного кандидата від демократичної коаліції.

Остап Дроздов:

так це було сьогодні, а завтра все поміняється.

Валерій Писаренко:

Поміняється лише тоді, коли візьмуть накувальню, на неї положать демократичну коаліцію і почнуть молотом намагатися з’ясувати, наскільки вона міцна.

Остап Дроздов:

Можете вважати, що Балога вже десь там кує молот.

Валерій Писаренко:

Так, десь намагається робити це.

Василь Трухан:

Чи  не залежить посада, яку хочу займати Юлія Тимошенко, від того, кому, згідно Конституції, буде більше повноважень – чи президенту, чи прем’єру? Коли проведуть зміни до Конституції і президенту повернуть повноваження, чи може тоді змінитися Юлія Тимошенко і її позиція?

Валерій Писаренко:

Дуже слушне запитання. Якщо ви дасте мені дві хвилинки, то я розповім вам саме про конституційні переміни, які зараз йдуть в державі. Я є членом тієї самої національно-конституційної ради, яка утворена при президентові. Дійсно, політики до сьогодні не можуть встановити, що це за орган. Це дорадчий орган, чи це орган, який намагається створити власну Конституцію. Сьогодні ми зауважуємо, що Конституцію повинні робити політики у нормально працюючому парламенті. Лише це зможе об’єднати і політиків, і всю країну. Сьогодні не можна знову шукати такі питання, які будуть роз’єднувати державу. Тому на сьогодні ми заявляємо, що по тих питаннях, по яких політичні сили виходили на вибори, по яких вони заявляли, що потрібно зараз внести зміни – по тій же депутатській недоторканості, по тих же питаннях повноважень президента, Кабінету Міністрів і парламенту. Все це потрібно внести як зміни до Конституції.

Остап Дроздов:

Скажіть чітко – ви хочете повернути повноваження президентові а-ля Кучма. Повернути політ реформу назад?

Валерій Писаренко:

Сьогодні ми не хочемо ту систему, яка склалася. Саме парламентсько-президентська модель управління державою. Сьогодні є питання щодо суперечностей. Ось усі ці суперечності потрібно сьогодні зняти. Ось по ним потрібно працювати. По ним повинні зібратися фахівці і відпрацьовувати це. Якщо хтось намагається думати, що можна зробити Конституцію під одну особу, яка б ця особа не була високоморальна і чесна, то я думаю, що потрібно про це забути.

Остап Дроздов:

Власне питання було в тому, якщо дійсно буде збережений такий стаус-кво, як зараз є по парламентсько-президентській республіці…

Валерій Писаренко:

Ви не плутайте концепцію з конкретними повноваженнями і з порядком їх пропису – як це буде. Цілком слушно було зауважено, що зміни відбудуться не в концептуальному плані. Парламент залишиться головним фактично органом впливу на процеси в країні. А інші органи влади будуть мати майже ті ж самі повноваження, але вони будуть настільки прописані, щоб не було можливості сьогодні вирішувати, а хто призначає міністра? Це буде робитися. Але я думаю, що це буде не швидкий процес. Не треба очікувати, що в цьому році цей процес завершиться.

Остап Дроздов:

Заключне резюме експерта. Тезово.

Роман Кошовий:

Хочу відзначити, що БЮТ – це феномен в нашій політиці. Політична організація, яка постійно набирає свої бали, будучи при владі, чи в опозиції – це є однозначно річ, яку будуть досліджувати. Єдине, що хотілося б побажати – щоб це не виявилась така собі політична піраміда. Оце єдине побажання.

Остап Дроздов:

Пане Валерію! Ми закінчуємо програму. Маєте можливість сказати своє останнє слово. У Львові ви не так часто буваєте.

Валерій Писаренко:

Раніше я часто бував. По-перше, я хотів би всім сказати слова подяки. Мені дуже приємно, що мене сюди запросили. Дуже приємно було поспілкуватися. Багато теплих слів ми почули і про наш політичну силу. Я це сприймаю як нормальне спілкування. Люди повинні чути, а політики повинні давати відповіді на ці питання, які сьогодні стоять на часі. Я не відірваний від людей, я з ними спілкуюсь. Але тим, можливо БЮТ і відрізняється, що ми не боїмося з людьми говорити і чути зауваження.

Остап Дроздов:

На цьому слові обережно, бо ще скажуть, що ми займаємось урядовою рекламою.

Валерій Писаренко:

Так, державне телебачення.

Остап Дроздов:

Пане Валерію! Я дякую вам, що ви прилетіли  до Львова на програму «Прямим текстом» і говорили якомога відвертіше і багато чого нам розповіли. Нагадую, нашим гостем сьогодні був народний депутат України від Блоку Юлій Тимошенко Валерій Писаренко.

Наступного тижня ми знову зустрічаємось в ефірі 12 каналу. В нас буде в гостях людина, яка буде мати що сказати, і в якої буде що спитати. До зустрічі. Всього доброго.


Програму підготовлено за участю Суспільно-гуманітарного консорціуму "Генеза".


<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />Назад до списку

09:04 ( 7.09.2022)
Правила та умови використання бездепозитних бонусів

08:31 ( 7.09.2022)
Путін може скористатися звітом МАГАТЕ про ЗАЕС і запустити процес, аналогічний "Мінську"

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня