КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Гість програми – народний депутат України від БЮТ Андрій Портнов
3.03.2008

By: 28.02.2008, 22.05-22.50 - прямий ефір, 01.03.2008, 15.00-15.45 - повтор

Автор і ведучий програми – Остап Дроздов   Експерт у студії – Юрій Шведа, доцент ЛНУ ім. І. Франка.   Журналісти – Роман Рак, Газета по-львівськи, Лілія Миць, Главред.   Остап Дроздов:   Доброго вечора. Вас вітає 12 канал і політична програма „Прямим текстом”. Мене звати Остап Дроздов. Це прямий ефір. У нас в гостях людина, чиє прізвище в останній місяць не сходить із стрічок інформаційних агенцій, людина, яку уряд пропонує на посаду голови Фонду держмайна України, народний депутат України від Блоку Юлії Тимошенко Андрій Портнов.Пане Андрію! Разом зі мною вас вітають журналісти львівських ЗМІ та експерт – політолог, доцент ЛНУ ім. Івана Франка Юрій Шведа. Сьогодні ми так трохи будемо вас «цькувати» на тему Фонду держмайна, тому що перед нами стоїть, можливо, майбутній очільник цього відомства.

Ви є людиною, яка від БЮТ мала би очолити Фонд держмайна. Ви можете сказати, що Фонд держмайна – це дійсно ласий шматок, на якому можуть збагачуватися і збагачуються ті політичні сили, які цей шматок урвуть.

Андрій Портнов:

Добрий вечір, шановні глядачі! Я дякую Вам за запитання, яке ви задали. Перше, що я хочу сказати, що абсолютно корумпована система влади, яка працює в приватизації в останні роки. Друга позиція. Фонд держмайна дійсно є органом, за який політичні сили воюють. Третє. Фонд державного майна не треба переоцінювати. Це суто технологічний орган, який має забезпечити політику уряду, укладати контракти, а перед цим він має визначити державну політику в галузі ефективного управління державним майном, оренди, створення умов, при яких всі інвестиційні зобов’язанні підприємств будуть контролюватися державою для того, щоб держава контролювала, чи виконуються соціальні складові, чи виконуються довгострокові програми, які взяли на себе нові власники підприємств. І тільки в останню чергу – це продаж підприємств, і не тільки для того, щоб отримати гроші в бюджет, а перш за все для того, щоб з’явився ефективний власник, який забезпечить виконання інвестиційних зобов’язань.

Остап Дроздов:

 Пане Андрію, це, що ви говорите – це все так, як не є, як би мало бути. Повертаємось до політичної складової. На хлопський розум ви можете пояснити, в чому суть оцих боїв.

Андрій Портнов:

Я вважаю, що боїв зараз ніяких нема. Було внесене подання прем’єр-міністра до ВР. ВР України заблокована. Ви знаєте, що Фонд держмайна знаходиться в системі центральних органів виконавчої влади, через який уряд створює умови для ефективного управління підприємствами. І в тому числі для поповнення державного бюджету і контролю за соціальними навантаженнями на ці підприємства. Після того, як подання було внесене у парламент, парламент був заблокований, а уряд прийняв рішення призначити заступників. Після цього президент України скористався своїм конституційним правом. Ми не можемо нічого поганого казати на президента. Це його конституційне право – зупиняти акти Кабінету міністрів України.

Президент з йому відомих міркувань скористався своїм правом. От після цього встали і пішли, і працюємо у ВР над цілою низкою інших важливих питань в парламенті.

Остап Дроздов:

так це і є бої. Якби було абсолютно узгоджене рішення по вашій кандидатурі між урядом і президентом, то не було б указу президента.

Андрій Портнов:

Мова йде тільки про час. Подання в парламенті знаходиться. Політичні сили для себе прийняли рішення щодо голосування – позитивного або негативного. Як тільки буде розблокована парламент
ська трибуна, то ми відразу побачимо, призначений голова Фонду держмайна, чи кредит довіри отримав попередній голова Фонду держмайна.

Остап Дроздов:

Всім зрозуміло, чому БЮТ залежить на Фонді держмайна. Тому що є виконання бюджету в чому числі і це важливо. Але за всі цим може вимальовуватися інша хитромудра і в чомусь навіть небезпечна схема – це оцінка нествердження. Через парламент БЮТ проводить поправку, згідно з якою Фонд держмайна отримає в підпорядкування всі землі. Тобто, це є достатньо цінний ресурс всієї нації. І це є важливе питання. Тоді, коли Фонд держмайна отримає під себе усі землі, його ліквідовують і роблять звичайним урядовим міністерством – це, до речі, є в програмі БЮТ – і тоді це вже скидається на катастрофу, коли одна партія буде мати в своїх руках все державне майно, всю землю і свою людину на цій посаді.

Андрій Портнов:

Зараз ви висловили думку, яка взагалі в одну конструкцію не може бути сформована ані логікою, ані економічними або правовими механізмами або правилами. Якщо навіть ліквідовується орган влади. Той, хто приходить на його місце, є правонаступником. Тобто, на нього перекладаються усі права і обов’язки. Друга позиція. Земля дійсно сьогодні розбазарюється місцевими органами влади. І до речі, львівська міська рада, і я приведу сьогодні приклад, не є в тому виключенням.

Фонд держмайна повинен в цьому питанні випрацювати єдину державну політику. І забезпечити через аукціони, через конкурсні умови передачу цих земель тим, хто запропонує найбільші вигідні умови. І все. Це буде єдина державна політика. Якщо не буде цієї державної політики, то не буде і питання.

Остап Дроздов:

В принципі стоїть питання про те, щоб Фонду держмайна дати такі права.

Андрій Портнов:

Такі зміни вже внесені.

Остап Дроздов:

А ліквідація, скасування Фонду держмайна і перетворення його в міністерство – це програма БЮТ. Чому ви кажете, що це неможливо, якщо це є ваша програма.

Андрій Портнов:

Від того, що зміниться назва і додасться член уряду замість керівника центрального органу влади, фактично не змінюється нічого. Ідея економістів, професорів, які запропонували цю ідею до нашої коаліційної угоди, полягала в тому, щоб на базі Міністерства державного майна створити дві агенції – одна буде відчужувати майно, інша буде управляти тим, що залишається у власності, в тому числі формувати і так звані стабілізаційні фонди, за які викуповувати пакети акцій у підприємств і управляти більш ефективно.  В даному випадку ніхто не вносив навіть проект постанови про зміну назви. Це не те питання, про яке треба говорити.

Роман Рак:

Вас дуже часто звинувачували в рейдерських атаках, тобто не вас особисто, а підприємства, до яких ви мали стосунок. Скажіть, чи було щось таке.

Андрій Портнов:

 А ви можете навести приклад?

Роман Рак:

У мене є цитата. «Виконавчий директор антирейдерського союзу підприємців України Андрій Семи дідько: якщо Андрій Портнов, який є після Геннадія Корбана другою людиною по рейдерству в Україні, очолить Фонд держмайна, то ситуація буде непередбачуваною».

Андрій Портнов:

Кожна людина має право мати свою оцінку тих чи інших подій. Головне, щоб людина могла навести конкретний приклад. Зараз навіть ви цей приклад не навели. Можна, я сам приведу вам приклад, який львів’яни, і в тому числі Львівської міської ради, чомусь постійно до мене пристосовують. Це агрофірма «Провесінь» і її керівник Іван Півень. Я хочу вам сказати, я навіть взяв із собою лист керівника підприємства. Я вам його зачитаю. «Трудовий колектив ВАТ агрофірми «Провесінь» вдячний народному депутату України Портнову, за практичну допомогу у боротьбі з рейдерством і надіється на подальшу плідну співпрацю.

Якщо ми говоримо про рейдерство, то можу вам привести приклад. Найбільша кількість антирейдерських законів саме мною була внесена, частина з цих проектів законів є діючими законами України. Перший – це всі корпоративні спори розглядаються тільки за місцем знаходження підприємства і тільки в господарських судах. Вже сьогодні дія цього закону дозволила забезпечити захист власників по всій території України. Він вже діє, діє позитивно і має дуже позитивну оцінку суспільства.

Друге. Заборона усім охоронним компаніям України брати участь у зміні органів товариств, підприємств. Це дозволить заборонити всім бандформуванням, охоронним компаніям забігати на підприємства з ухвалами судів, які. як правило, чи фальсифікуються чи вносяться незаконно, як у Львові це робить Личаківський суд та Господарський суд Львівської області. Нехай хтось мені скаже, хто більше вніс в парламенті антирейдерських законів.

Я працював у державній комісії цінних паперів, яка контролювала питання по боротьбі з рейдерством, питання обігу цінних паперів, державне регулювання фінансів ринків, тому я готовий на цю тему відповідати.

Остап Дроздов:

Прозвучала «Провесінь». Провесінь каже, що вона зазнає рейдерської атаки від пана Кізіна. А пан Кізін є чи був вашим партнером.

Андрій Портнов:

Ви знаєте, пан Кізін не був і не є моїм партнером. Я показав вам лист, який підписав голова правління цього підприємства, який мені вдячний за допомогу йому. Пан Півень помилявся певний час, він про це пише в цьому листі. І що я до цього не має відношення. Я не хочу виправдовуватися. Це питання, які мене абсолютно не торкаються.

Остап Дроздов:

Ви недарма є у Львові. Два тижні тому львівська міська рада з ініціативи фракції «Свобода» прийняла заяву конкретно проти вас. Вас назвали там одіозною людиною, людиною Медведчука, рейдером і так далі. Це було опубліковано в ЗМІ. Знаю, що ви хотіли відвідати міську раду, наскільки я знаю, Андрій Садовий не знайшов можливості навіть телефонічно поспілкуватися. Втім, повірте, і в тому числі представники ВО «Свобода» і більша частина депутатів зараз нас дивляться. Тому що від мене знають, що ви будете сьогодні в ефірі. Маєте можливість їм парирувати через екран.

Андрій Портнов:

Я перед депутатами Львівської міськради не збирався ні про що виправдовуватися. Все, що вони написали, не відповідає дійсності. Я там прочитав, що я неправильно прийняв помаранчеву революцію і таке інше. Хочу вам сказати про наступне. Є декілька депутатських звернень моїх, депутатських запитів до львівської міськради, до прокурора Львівської області, до Генерального прокурора України з приводу того, що саме львівська міськрада, наприклад, голові Господарського суду  Львівської області Гулику в історичному центрі Львова видає землю. Я хочу запитати у пересічних громадян, чи можуть вони безкоштовно отримати землю в історичному центрі Львова у міськраді? І чи не повинно це бути предметом реагування депутатів, в тому числі з парламенту, якщо вони про це дізнаються?

В мене є питання до Львівської міської ради. Чому вони, порушуючи закон, розбазарюють землю? Я сьогодні їхав з аеропорту до Львівського телебачення і звернув увагу, в якому стані перебувають ваші дороги, в якому стані перебуває місто. Я не знаю, чим займається міський голова і чим займається львівська міська рада, крім того, що робить якісь теоретичні заяви, які ні на що не впливають. Ну до чого ця заява? Хто на неї може зреагувати з точки зору Конституції? Ніхто. І саме тому, якщо до мене є питання у Львівської міської ради, то я приїхав відповісти на запитання. Зателефонував міському голові, він відмовив мені у зустрічі. Якщо у вас є сміливість приймати заяви, нехай у вас буде сміливість поставити мене на трибуну Львівської міської ради і запитати все, що вас турбує.

Остап Дроздов:

Ви стоїте за цією трибуною, тому ми будемо вас питати.

Лілія Миць:

Скажіть, ви працювали у Фонді цінних паперів. Власне рейдерства як такого у нас не було б, якби ми мали цивілізований ринок цінних паперів. Чому у нас дотепер ще немає?

Андрій Портнов:

Я з вами абсолютно згоден. Нам потрібно відпрацьовувати на рівні законів законодавчу базу. Дивіться, що відбувається. Сьогодні нема законів про захист прав акціонерів. Сьогодні нема законів про акціонерні товариства. Нема законів про організовані фондові ринки і біржі. Сьогодні фактично не діють організатори торгівлі і суб’єкти інфраструктури ринку. Дуже зловживають реєстратори, депозитарії, інші учасники ринку. Держава фактично не побудувала систему захисту маленького акціонера. В парламенті перебуває ціла низка законів, по ряду законів я є також автором. І як тільки буде розблокована парламентська трибуна, ми відразу приступимо до їхньої реалізації. І ми проголосуємо вже в цьому році системні закони, які дозволять перш за все захистити маленького акціонера. Це наше головне завдання. Воно в нашій коаліційній угоді. І прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко наголошує на цьому як на першочерговому заході.

Остап Дроздов:

Ми повертаємось до політики. Диму без вогню не буває. І якщо ВО «Свобода» робить таку заяву, то значить вони чимось керуються. Перший факт, який вам закидали. Що під час помаранчевої революції ви були одним із юридичних радників чи навіть адвокатів Януковича у Верховному суді.

Андрій Портнов:

Жодного прикладу нема того, про що ви зараз кажете. Ну як людина буда юридичним радником, а цьому нема жодного прикладу? Ніякого виступу, ніяких юридичних підтверджень. От ВО «Свобода» щось сказала і чому я повинен це коментувати? Якщо Віктор Федорович підтвердить, що я його захищав, то я обов’язково звернусь до нього за своїм гонораром.

Остап Дроздов:

Ваша цитата про те, що «я не сприймаю Ющенка як президента України». Прокоментуйте.

Андрій Портнов:

Такого я в жодному разі не говорив. Я критично висловлювався на адресу президента.  Для цього була ці низка передумов. Я критично ставився і ставлюся до економічної і правової політики Глави держави. Зараз ми з президентом України зв’язані коаліційною угодою, ми виконуємо всі наші домовленості, тому я жодного слова поганого проти президента України говорити не буду. І прошу мене навіть про це не запитувати.

Остап Дроздов:

Я знаю, що ви як адвокат працювали із справою Зінченка. Всі пам’ятають, власне цього почався розкол помаранчевих – справа Зінченка і Порошенка. От як вам зараз працюється в одній коаліції з тими, кого ви тоді вважали корупціонерами? Я маю на увазі, Порошенка, Мартиненка, Третьякова.

Андрій Портнов:

На той час я займався адвокатською діяльністю. Завдання у адвоката було – надати ефективні правові послуги людині, яка звернулася. На той момент це був пан Зінченко. Ви знаєте, що фігуранти цього скандалу Порошенко, Третьяков і Мартиненко суд фактично виграли. Ми не змогли довести свою позицію. Тому я вважаю нормою етики для себе не говорити, що хтось мені заважав. Ми цю справу програли і на цьому ставимо крапку. В парламенті ми спілкуємось, ми є членами однієї команди, і одне до другого просто ні до чого.  Ми спілкуємось, разом працюємо в комітетах, разом працюємо над законопроектами і емоції наші не повинні на це впливати. Тому що ми є відповідальними політиками.

Остап Дроздов:

Видання «Комерсант», жовтень 2006 року, ваша цитата: «Луценко не просто має бути звільнений, але й притягнутий до кримінальної відповідальності».

Андрій Портнов:

Сьогодні ми з паном Луценком, міністром внутрішніх справ, виконуємо взаємні зобов’язання і знаходимося в одній коаліційній команді і тому ми вимушені працювати разом і емоції свої прибирати. Тому ще раз хочу вам сказати: я не збираюсь копатися в минулому. Сьогодні ми в одній команді і працюємо на один результат.

Остап Дроздов:

І ніхто не буде садити Луценка?

Андрій Портнов:

Є органи, які займуться цим питанням.

Остап Дроздов:

Слово експерту політологу Юрію Шведі. Ми тут говорили про різні моменти. Ваше проміжне резюме почутого, щоб якось розкласти все по поличках.

Юрій Шведа:

Я все не зможу розкласти по поличках, тому що дуже багато тем торкалося. Два моменти, які виникли у зв’язку з нашою розмовою. Насправді в нинішній ситуації роль Фонду держмайна має надзвичайно важливе як економічне, так і політичне значення. І недаремно така гостра боротьба йде за Фонд держмайна. Я розумію, що це боротьба не просто за Фонд держмайна, а за певну стратегію економічного розвитку України. Мені видається, що тут можливі два варіанти щодо наступної стратегії. З однієї сторони – це наповнення державного бюджету через приватизацію, І справді, таких об’єктів, які могли б бути виставлені і приватизовані, які дали б серйозні поступлення у державний бюджет, є чимало Це один шлях.

Інший шлях – це напевно все-таки той шлях, який притаманний тим державам, які дбають про свою економіку, про перспективи розвитку економіки, господарки, розвиток і нарощування потенціалу самої економіки. Не через приватизацію, не через продаж підприємств, а через розвиток малого і середнього бізнесу, і підприємництва загалом. Мені здається, що така увага зі сторони БЮТ до Фонду держмайна визначається насамперед певною політичною стратегією, яка полягала би в тому, щоб провести приватизацію цілого ряду крупних підприємств, наповнити бюджет з метою виконання соціальних програм.  Немає значення, хто там персонально буде займати посаду. Це друге питання. А от питання про стратегію економічного розвитку і про місце і роль в цьому приватизаційних процесів, зокрема, Фонду держмайна.

І ще. Ви правильно позиціонуєте себе, що як член однієї команди не вступаєте в якісь коментарі, хоча напевно маєте стосовно Луценка свою окрему персональну думку. Але для мене видається це одним із мінусів сьогоднішньої політичної ситуації, коли в політиці діють команди, коли політикум ділиться на «наші-ваші». Моє особисте враження диктується тим, по яку сторону ти барикади.  І якщо він в нашій команді сьогодні, то він може бути другим, третім, робити все що завгодно, я можу цього не сприймати, але з почуття солідарності не можу виступити проти цього.  І це мінуси оцієї ситуації, пропорційної системи, яка виставила на політичну арену команди, які борються між собою за владу.

Андрій Портнов:

Я вам дякую за це запитання. Ми вважаємо, що коли немає єдиної монолітної точки зору зверху, то з’являється політична конкуренція. Політична конкуренція полягає в тому, що превалюють різні думки: позитивні чи негативні. Всі формують свої думки таким чином, щоб якась із цих думок перемогла і стала базовою. Тому в політичній конкуренції ми можемо знайти більший результат при прийнятті важливих державних рішень. Це перша позиція.

Друга позиція. Якщо політична команда дискутує всередині, а потім виходить із виваженим політичним рішенням – то невже це не позитив? Я вважаю, що якщо ми будемо кожен зі своєю думкою виходити у ЗМІ до суспільства, то тут ми не побудуємо єдиної командної роботи.

Інша думка є. Воно всередині фракції. Є думка, яка є у суспільстві. Є думка, яку формують опоненти політичні, є ціла низка позицій, за яких приймається більш виважене командне рішення.

Юрій Шведа:

Мені здається, що на сьогодні, і це стосується не тільки вас, а цілого ряду політиків і депутатів, які є пропагандистами своїх політичних поглядів. На сьогодні особистості депутатів я бачу дуже рідко.

Андрій Портнов:

Якщо зважити з одного боку роботу політичної команди, а з іншого власну точку зору депутата, то я хочу сказати, що командна гра передбачає, що будь-яка людина може висловлювати свою точку зору до тієї пори, поки не прийняте колективне рішення, яке треба разом однією командою виконувати.  Це щодо другого питання.

Ліля Миць:

Стосовно Фонду державного майна. Я постійно чую, що будуть приватизовані підприємства, виставлені на продаж, але я фактично ніколи ще не чула, щоб Фонд держмайна сказав, що має зацікавлення у викупленні якогось підприємства у власність держави. Тобто, він має захищати державне майно.  І накопичувати, а не продавати. Бо рано чи пізно все продасться.

Андрій Портнов:

Давайте будемо реалістами. Я можу вам наговорити будь-які популістські думки, що держава буде викуповувати. Але не така в нас багата держава, щоб викуповувати підприємства. Якщо у нас є гроші, ми скеруємо їх на соціальні потреби. Ми не можемо дозволити собі дивитися, коли пенсіонер не може поїсти, а ми за державний кошт будемо викуповувати підприємства. Для того, щоб збагачувати і приватних акціонерів, які мають власність у таких підприємствах. Це перша позиція.

Друга позиція. Мова має йти про ефективне управління діючими підприємствами. Сьогодні, якщо проаналізувати дивідендну політику держави, то ми не бачимо якихось результатів якогось ефективного корпоративного управління державними активами. Тому у Фонді державного майна, буде працювати ціла команда над напрацюванням корпоративно-дивідентної політики держави.  По кожному підприємству ініціювання загальних зборів акціонерів, постановка питань на захист державних інтересів, збільшення дивідендів.

Підприємства не просто продаються. Вони продаються за інвестиційною угодою, в якій написано, що не потрібно звільняти людей, що вони повинні отримувати більшу заробітну плату.  Коли говорять про Одеський припортовий завод і аміачний трубопровід, то я хочу вам сказати, що держава може врегулювати ці питання через ліцензування, державне регулювання. Ніхто по трубопроводу аміачному не запустить пиво.

Роман Рак:

Моє запитання політично-морального характеру. Скажіть, в пресі ви говорили по те, що гордитесь тим, що не були на Майдані. І потім говорили про те, що БЮТ вже не є помаранчевою силою. Натомість коли Юлія Тимошенко приїжджає до Львова, то ми постійно чуємо про помаранчевий БЮТ, про ідеали майдану.

Андрій Портнов:

Коли була помаранчева революція, я знаходився на державній службі, працював членом державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Тому ця робота повинна бути деполітизована. На цій роботі не потрібно брати участь у помаранчевих і інших революціях, а треба виконувати завдання, які перед тобою поставили держава. Чим я і займався. Тому я не даю ніяких оцінок помаранчевим і іншим революціям. Я вас прошу важно читати ЗМІ.

Якщо людина пішла в політику, вона має бути терпимою. Відносно політика журналіст має право більше сказати. Це є принципи свободи слова. Тому все. Що ви сказали, ви маєте на це право, а суспільство, яке зараз дивиться нас, повинно саме зробити оцінку.

Після того, як ми перемогли на парламентських виборах 2006 року, з якими я став народним депутатом – це була ніяка не помаранчева сила, це інша символіка, абсолютно інша стратегія і так далі. Тому з’явилися нові люди, які взагалі не займалися політикою. А якщо зараз ще хтось живе з 1917 року, то він червоний командир, чи як?

Остап Дроздов:

Я абсолютно з вами погоджуюсь. Я взагалі вважаю БЮТ не помаранчевою силою, а більше навіть лівуватою. Але боюсь, що нас не зрозуміють наші виборці. На Львівщині 52 відсотки віддали свою голоси помаранчевому БЮТу. БЮТ продав імідж, який не є достеменно правдивий.

Андрій Портнов:

Люди голосували за демократичні перетворення в країні. Якби воно не називалося – помаранчева революція, демократична революція чи ще якось. Ви до мене причепили якусь чужу фразу і просите мене її коментувати. Я вас дуже прошу. Наша політична сила перемогла під демократичними гаслами, які стали можливими виключно в результаті цих подій, про які ви кажете – кінця 2004 року. Країна змінилася і зараз ми очікуємо нової стратегії. Тому не зіштовхуйте мене з людьми. Я дуже поважаю їхню точку зору і участь у цих перетвореннях. І сам в них беру участь на законодавчому рівні.

Лілія Миць:

На самому початку ми говорили, що виступаєте за ефективного власника в економіці. Як тоді пояснити, що зараз йдуть призначення суто з політичних мотивів. Не ефективних менеджерів на певні посади. А суто за політичним призначенням. Людей, які не дотичні до тієї чи іншої галузі.

Андрій Портнов:

Я думаю, що частково ви праві. А частково ні. Наприклад, в компанії, які займаються енергетичною справою, призначені люди, які взагалі не є членами команди БЮТ. Це ефективні менеджери. Той же Дубина, який очолив Нафтогаз, який перед цим очолював найбільше підприємство, виводив його оберти із тіні і добивався позитивних результатів. Ми не дивилися, які в нього політичні переконання.

Щодо того, що певні люди призначаються за політичною ознакою, то це не за політичною. Це члени команди, які пройшли певний шлях разом і які розуміють політичну відповідальність за ті гасла, з якими вони виходили до людей в період парламентських виборів. Саме ці люди і повинні цю відповідальність брати на себе і через свою роботу в міністерствах і інших органах влади доводити суспільству, що вони здатні і на наступних виборах перемагати, здатні зробити щось краще для людей.

Остап Дроздов:

Ви є одним із уповноважених від БЮТ по всіх цих переговорах по розблокуванню ВР. Ви щойно з Києва. Чим цей бардак у ВР закінчиться?

Андрій Портнов
:

Згоден з вами. Саме це слово я також застосував би того, що зараз відбувається у парламенті. Певними політичними силами готується сценарій, щоб дискредитувати ВР.  Тут є маса чинників і причин. Робоча група працювала і сьогодні я брав участь у її роботі – круглий стіл щодо розблокування парламентської трибуни. Опозиція висуває цілу низку надуманих позицій по НАТО. І ми сьогодні вже відпрацювали ту постанову, яку вони хочуть. Перше. Друге. Опозиція вимагає від нас закону і змін до регламенту ВР щодо захисту прав опозиції. Але ви знаєте, що це наша ідея була.

Остап Дроздов:

А вона хоче спікера мати свого?

Андрій Портнов:

Ви знаєте, я зараз про це нічого не знаю, тому що ніхто ще таку позицію не висловлював.

Остап Дроздов:

Цю позиція у попередній передачі висловив ваш колега по БЮТ Валерій Писаренко.

Андрій Портнов:

 Я не знаю. Політично жодних передумов для цього ще немає.  Щодо НАТО. Ви знаєте, що це позиція абсолютно надумана. Для того, щоб заблокувати ВР, треба щось виторговувати. Наприклад, ПР постійно говорить про те, що в НАТО треба вступати після референдуму. Ми відкрили і показали ПР нашу коаліційну угоду. Коаліційна угода НУ-НС і БЮТ, де сказано, що вступ до НАТО – після референдуму. Так скажіть, навіщо було блокувати трибуну, щоб вимагати від нас наших же політичних зобов’язань.

Кінець буде 4 березня. Ми збираємось, ми знайшли порозуміння. Завтра вранці голова ВР збирає лідерів фракцій. О 12 годині завтра ми збираємось на продовження круглого столу. Після цього буде погоджувальна рада, якам визначить порядок пріоритетних питань на засіданні 4 березня.

Юрій Шведа:

Щодо проблем приватизації. Я для себе можу зрозуміти, коли мова йде про приватизацію неефективних підприємств. Пошук ефективного власника для тих підприємств, які є збитковими і так далі. До кінця не можу зрозуміти логіку, коли приватизації піддаються підприємства, які приносять прибуток державі.

І друге. Проблема використання коштів. Ви говорите про нові моделі і нові стратегії. Ви говорите про те, і це особливо з точки зору БЮТ звучить, що ці кошти мають бути скеровані на соціальні програми. Ми всі звичайно «за» . Але чи не зручніше було б ці кошти направити не стільки на соціальні програми, фактично на проїдання, скільки на модернізацію економіки, створення робочих місць.

Андрій Портнов:

От ви кажете, що підприємства приносять дохід. Підприємство приносить дохід у тисячу гривень. А якщо воно перейде до більш ефективного власника, можливо воно буде сто тисяч гривень приносити. Не можна так рівняти. Це перша позиція.

Щодо другого. Ну яке проїдання? Люди, які зараз отримали по тисячі гривень по Ощадбанку. Вони ж не переводять ці гроші в офшорні компанії. Простий громадянин вкладе ці гроші в економіку. Він іде фактично до товаровиробника.  Він купує товари першої необхідності. Гроші інвестуються в економіку. Казати так на наших людей, що вони проїдають може лише той, хто дуже гарно їсть. Я маю на увазі не вас, а наших політичних опонентів, які нам це закидають.

Остап Дроздов:

Я змушений ставити крапку у нашій розмові. Я дякую, що ви прийшли на програму «Прямим текстом» і говорили з нами якомога відвертіше. Тема була сьогодні економічно-політчина. У нас в гостях був народний депутат України від БЮТ і претендент на посаду голови Фонду держмайна Андрій Портнов. До побачення. Всього доброго.


Програму підготовлено за участю Суспільно-гуманітарного консорціуму "Генеза"Назад до списку

09:04 ( 7.09.2022)
Правила та умови використання бездепозитних бонусів

08:31 ( 7.09.2022)
Путін може скористатися звітом МАГАТЕ про ЗАЕС і запустити процес, аналогічний "Мінську"

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня