КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Гість програми – депутат Львівської обласної ради Дем’ян Малярчук
14.04.2008

By: 10.03.2008 р., 22.00-22.45 - прямий ефір, 12.04.2008 р., 15.00-15.45, повтор

Автор і ведучий програми – Остап Дроздов.   Експерт у студії – публіцист і політолог Антін Борковський.   Журналісти – Володимир Перегінець, Галінфо, Юлія Кухар, Новий погляд.   Остап Дроздов:   Моє шанування. Ви дивитесь 12 канал і політичну програму „Прямим текстом”. Мене звати Остап Дроздов. Ми сьогодні вирішили поговорити про локальні процеси і проблеми всередині Львівської обласної ради.Про міську раду багато говориться, а обласна рада чомусь несправедливо обійдена. Наш сьогоднішній гість – новий депутат Львівської обласної ради, член фракції «Пора» і один із речників депутатської групи «Нова Галичина» Дем’ян Малярчук. В якості експерта у нас сьогодні публіцист і політолог Антін Борковський.

Я пропоную розпочати з такого абстрактного питання. Що ви, як депутат Львівської обласної ради можете сказати про Львівську обласну раду?

Дем’ян Малярчук:

Я спробую відповісти на це питання як депутат, член комісії, яка розглядає питання транспорту. Я також маю відношення до комісії, яка сьогодні збиралася під керівництвом Федака, яка пробує знайти можливість і розробити концепцію по поводженню із побутовими відходами на Львівщині. Тому що це є катастрофа. Була створена робоча група із депутатів обласної ради, і представники профільних комісій, і напрацьована була програма, і зараз напрацьовується ціла низка заходів з цих питань.

Остап Дроздов:

Звичайно, ви не маєте віддуватися за всю раду, але нас цікавить ваша думка як людини нової в Львівській обласній раді. Що там всередині відбувається?

Дем’ян Малярчук:

Я належу до людей, які вважають, що робота без оплати аморальна. Нам кажуть – ну як ви працюєте. Я кажу: ми не працюємо. Є професійні депутати: голова і його заступники, які отримують за це гроші. І в них треба питати, за що вони отримують гроші. А наша ситуація трохи дивна. З одного боку, всі люди мають свою роботу. З іншого – мають долучатися до вирішення проблем, які їх цікавлять або пов’язані з їхнім бізнесом. Або просто це є їхнє хобі. І їм цікаво цим займатися. І тому, коли ставлять питання відповідальності – це питання фаховості. Відповідь на це дасть кожен депутат, чим він займається, як він це робить, чи йому це цікаво, чи можливо він взагалі жодного разу на комісію не прийшов. І це дуже індивідуально і дуже суб’єктивно.

Остап Дроздов:

Для багатьох львів’ян Львівська обласна рада – це щось таке невідоме і незрозуміле. Більшість людей навколо нас багато чули про Садового, про Львівську міську раду. А про Львівську обласну раду, як в народі кажуть – як про небіжчика. Або добре або нічого. От чим дійсно займаються депутати, що люди ні сном, ні духом не відають. А з іншого боку, чому так є.

Дем’ян Малярчук:

От зараз підготовлені сесія, матеріали, 43 питання, які будуть розглядатися 15 числа. Серед тих 43 питань є надзвичайно багато цікавих і актуальних для області. Це є програми, це є питання створення комунального підприємства просторового розвитку. Це речі, які можуть дати на тому чи іншому секторі якісь умови гри. Питання, чому вони не цікавлять пресу і громадян, можливо, вони не актуальні, можливо, подаються якось дивно, можливо ніхто не займається промоцією цих питань. Можливо, хтось не зацікавлений, щоб вони когось цікавили.

Я не бачу в цьому великої біди. Мені також здається, що журналісти не надто спрямовані на вивчення питання – як йде сесія і як голосують депутати. Тому якщо б проаналізувати, то напевно питань було б ще більше.

Антін Борковський:

Я б хотів дещо повернути хід дискусії і запитати пана депутата, чи є так звані платні голосування в обласній раді. Чи дістають депутати за вирішення тих чи інших питань прямі гроші? Зокрема, земельних і майнових.

Дем’ян Малярчук:

Ви знаєте, я ні за ким не ходже і не дивлюсь. Мені нецікаво. Мене в тому контексті інше цікавить. Я виступаю проти того, щоб в обласній раді продавалось майно. Або в обласній раді продавалась земля. Це не є те місце. Для цього є біржі, є майданчики, де це робиться. Поки в обласній раді будемо голосуванням надавати пріоритет тому чи тому, завжди будуть підозри в корупції.

Остап Дроздов:

Ви належите до того молодого поповнення Львівської обласної ради. Ви вперше стали депутатом. І ви людина не із системи, я так розумію. От коли ви зайшли у Львівську обласну раду, коли ви побачили її середину, які думки вас охопили?

Дем’ян Малярчук:

Я був вражений, коли одне із перших голосувань, воно звучало приблизно так: «надати право на збір документів ..» і ще там щось. Це право має бути закріплене за людиною законодавчо. Вона не має послугуватися депутатами, які можуть надавати або не надавати. І далі вже пішли такі речі вже складеної системи, на які люди не звертають уваги. Перше, що для мене було незрозуміле, наприклад, я запрошую експерта і запитую: де я можу зустрітися з чоловіком. Кажуть, є один кабінет. Ми там сіли двоє, говоримо, а там багато людей ходить, людина не може зосередитися. Нема приміщень.

Я на сесії запропонував: давайте створимо бібліотеку обласної ради. Нормальна річ: 5-6 робочих місць з Інтернетом, з можливістю отримати документи, проводити якісь консультації. Поки що ця думка вивчається.

Ця система створена ще за комуністичного режиму. Це вже 50 років відбувається. Тому що система ради не змінилася. По суті, це є та сама система, яка покликана конкурувати і якось стримувати виконавчу структуру. Виконавча структура має доступ до інформації, до фінансування. Обласний депутат всього цього доступу немає. Він нічого не зможе зробити з пропозиціями виконавчої структури. Щоб ти фахово міг відхилити або запропонувати щось інше, для цього ти маєш працювати, цим займатися і нести персональну відповідальність. І мати доступ, принаймні, до інформаційного ресурсу. Коли ти всього цього позбавлений, то чекати від тебе ефективного голосування або розуміння проблеми – тяжко.

Володимир Перегінець:

Фракція Пори є доволі така мало чисельна в облраді, хоча її представники займають солідні посади, зокрема, Захарчишин є заступником голови і деякі голови комісій є. Хотілося б дізнатися. Наскільки політичні інтереси відстоює партія під час праці у владі.

Дем’ян Малярчук:

Знаєте, це мої спільні друзі по фракції, і по партії. І я про них можу говорити або добре, або нічого. В цій частині я б утримався від коментарів. Тому що оцінювати самих себе якось позитивно – не дуже етично.

Володимир Перегінець:

Фракція Пора мала такі різні думки щодо угоди про малий прикордонний рух. Вони не співпадали із загальною позицією облради. Хотілося б дізнатися вашу позицію. Чи співпала вона?

Дем’ян Малярчук:

Я не маю якоїсь окремої позиції від фракції Пора в Львівській обласній раді, яка б не співпадала. Була перша ініціатива прямої дії, ініційована міською організацією, обласною, частиною. Є переконання, що партія Пора – це партія прямої дії. Очевидно, є наші люди, які стоять на дощі, на морозі три-чотири роки. Очевидно, давно міська влада мала би проявити турботу про цих людей. І обласна також. Очевидно, що треба було організувати пікет під міською радою і під обласною радою і спитати, чому люди мерзнуть, і чому їм так незручно.

Остап Дроздов:

Ми вас представляли як одного з представників новоутвореного депутатського об’єднання Нова Галичина. Це досить така нашуміла тема з його утворенням. Я власне про це хочу поговорити. Як на мене, це є типово протесне утворення депутатів. Тобто, кільканадцять депутатів різних фракцій, як правило молоді депутати, які не з системи, об’єдналися в знак протесту проти чого конкретно?

Дем’ян Малярчук:

Це ваше бачення. Я трошки по-іншому дивлюся на депутатську групу. Дехто звинувачує депутатську групу, що це є політичний проект. Я не бачу ознак політичного проекту в депутатській групі. Чому ми створили депутатську групу? Фракція Пори – це 9 чоловік. Присутність у восьми комісіях з 18-ти. Мені цікава була проблематика по медицині і я звертався до Василя Пазанюка, який є членом медичної комісії. Є інші люди, з якими у нас спільне колос спілкувань. І якщо мені треба поширити або зрозуміти, що робиться в інших комісіях і фракціях – це є нормально, коли люди створюють депутатську групу. Вони просто формалізують свої відносини. Це те, про що я казав – не треба вирішувати щось на коліні, або зустрічатися в коридорі і щось там пояснювати. Треба казати – нас цікавить, що відбувається в цих комісіях.

Остап Дроздов:

Чому так різко сприйняли створення вашої депутатської комісії.

Дем’ян Малярчук:

Тому що є поняття статусних вождів. Це є людина, яка по статусу має бути головою чогось.  І ця людина завжди переживає за свій авторитет. І коли хтось без нього йде з кимось говорити і радитися, то вона сприймає це дуже боляче. Наприклад, мені зовсім не боляче, коли хтось із моїх колег з фракції створить ще одну депутатську групу. І таких груп може бути п’ять-десять, які один з одним мають якісь спільні відношення в тому житті. Тобто, як вони відносяться до тієї проблематики, які їхні підходи. Тому що ці партійні списки і фракції не дають повне уявлення про депутатський корпус.

Остап Дроздов:

Я процитую публікацію з преси, де сказано, що Нова Галичина має намір демонополізувати голову ЛОР Мирослава Сеника. Тобто, на думку членів вашого об’єднання, документи обласної ради мають підписувати не лише голова, але і заступник.  В принципі Сеник дуже різко негативно оцінив вашу появу. Звідси висновок, Нова Галичина – це утворення проти конкретно Сеника.

Дем’ян Малярчук:

Я не створювався чи входив якусь групу проти когось або за когось. В цьому немає сенсу. Хоч ці політики молоді, але їм вже років про 40. І щоб їх збивати в якісь купи і кудись водити – вони на це не надаються. Я до Мирослава Петровича дуже позитивно ставлюся. Мені його трохи шкода, бо його зі всіх сторін так підтримують, що йому справді важко.

Остап Дроздов:

а ж страшно від такої підтримки.

Дем’ян Малярчук:

На моє переконання, будь яка депутатська група – це добре, коли вони створюються. І наступне. Чому депутатська група? Розумієте, два роки, принаймні Блок НУ і Пора задекларували про створення єдиної політичної партії. І всі чемно чекають, коли це дійство відбудеться. Я особисто не вірю в те, що це можна реформувати на рівні Києва. Тому що люди, які прийшли у ВР, зараз пояснити, давайте зробимо відкриті списки, чесні вибори і підемо по Турківському району вибиратися – вони вже цього не хочуть. Вони хочуть свій статус законсервувати і лишити таким, як він є. Тобто, домовитися. Як вони будуть домовлятися в майбутньому – я в це не вірю. Тому лишається другий шлях – шлях можливості показати, що депутати всіх рівнів певного політичного спрямування можуть спокійно між собою говорити і вести якусь роботу. В мене особисто була пропозиція – дати їм термін два місяці, після чого оголосити про створення партії по всій Україні без їхнього відома, без київського представництва і без київської організації. Тому що коли створити київське представництво і київську організацію, то на тому партія закінчиться. Але це не було прийнято, бо це як би політичний проект.

Остап Дроздов:

Ми намагаємось витягувати вас на якісь політичні розмови, а ви себе дуже делікатно поводите відносно своїх колег, які до вас не дуже делікатно поводилися в своїх коментарях. Ремарка від Антіна. Мені цікаво, як ти оцінюєш появу якогось нового об’єднання, яке просто плутає карти системі у Львівській обласній раді.

Антін Борковський:

Я не знаю, наскільки вона може сплутати карти, тому що це зручне і досить лояльне утворення. Я б Нову Галичину не називав якимось там спец проектом революціонерів, враховуючи його членів. Це об’єдналися люди, які мають свої інтереси. Я сподіваюсь, що ці інтереси згромаджені навколо розбудови Галичини чи Львівщини. Я хочу в це вірити. Якщо вони це зможуть довести. Наразі я не почув жодної внятної заяви і чи якогось внятного кроку, котрий міг би чітко показати, що от ми робимо те-то і те-то, ми будемо вимагати відкликання того і того чиновника. Чим більше таких проектів, тим строкатішою і барвистішою буде львівська обласна раді. Але я не певен, чи якось то змінить загальну суму зусиль, котрі вирують в обласній раді.

Остап Дроздов:

Чітко і внятно: що ви будете міняти, революціонери.

Дем’ян Малярчук:

Я б не хотів, щоб тут був застосований пафос революціонера, тому що я особисто людина трохи іншого складу. Те, що стосується міняти. Знаєте, ми свого часу ініціювали і голосували проти дивної приватизації, коли це набирало 59 голосів. Це викликало деяке пожвавлення. Тому що під одним голосуванням йшло 16 питань, потім це вже було розбито на одиниці, почали показувати по телебаченню. Ми робили доповнення до положення про аукціони. Зараз є доповнення до регламенту. Тобто, Нова Галичина постійно продукує певні речі, до змін існуючої бази в обласній раді.

Остап Дроздов:

Хотіли б мати таких революціонерів в обласній раді, які кричать, що тут корупція, що тут те-то і те-то, а от ми за те-то і те-то.

Дем’ян Малярчук:

Ми за то-то і то-то. Ми за те, щоб земля не продавалась в обласній раді. Ми за те, щоб майно не продавалось в обласній раді. Це зрозумілі речі. Тому що я, як представник партії, яка себе декларувала  найліберальнішою, для мене такі речі незрозумілі – чому влада продає майно шляхом голосувань. Або наділяє ділянку, або не наділяє. Або дає можливість добувати воду. Або не дає.

Тут показовою є інша ситуація. Ми ознайомилися з діяльністю мера одного з міст на 800 тисяч чоловік.  І я запитав в його секретаря - скільки у вас депутатів? Він каже – вибраних 5 включно з мером. Але в них немає тих повноважень навіть близько. Коли ми зрозуміємо, що кількість депутатів має бути не критична для населення, тоді може воно трошки зміниться.

Юлія Кухар:

Мені здається, що коли в депутатів виникають свої певні зауваження, вони хочуть відстояти свої певні інтереси, чи потрібно для цього створювати отакі, як ви кажете, неполітичні депутатські групи. По-перше, так група – прецедент в нашій обласній політиці. І вона стала яблуком розбрату в обласній раді.

Дем’ян Малярчук:

Ви знаєте, це не є прецедент. Першим було створення депутатської групи НЕП.

Остап Дроздов:

І де зараз цей НЕП?

Дем’ян Малярчук:

У мене було питання до керівництва Непу. Вони сказали. нас попросили змінити свою точку зору. Я запитав – хто попросив. Достойники почали казати – це вже нікого не цікавить. Так оце був продукт створення. Це трошки інший продукт, тому на нього реакція трохи інша.

Юлія Кухар:

І все ж таки я хотіла б дізнатися, для чого було формально створювати таке об’єднання. Якщо у вас є певні свої зауваження, у вас, у єдино думців про продаж землі, про підходи, про прямі продажі землі, тоді ви можете як депутат це питання поставити і вас вислухають ваші колеги.

Дем’ян Малярчук:

А якщо є рішення більшості фракції голосувати за майнові питання. Кажуть – є рішення фракції – голосуй.

Остап Дроздов:

А так є?

Дем’ян Малярчук:

Я хочу про інше сказати. Ви маєте зрозуміти логіку.  Коли я казав, що стосунки мусять бути формалізовані. Тобто, можна займатися візантійською політикою, ходити і один одному на вухо щось шептати. А можна пробувати сідати і відкрито говорити. І казати, що от є така депутатська група, вона має на це такий погляд. В депутатській групі Нова Галичина не розглядаються майнові чи земельні питання. Якби там винеслось таке питання, то вона б в той же день перестала існувати.

Остап Дроздов:

Колега підняла гостру проблему: ми всі забули. Що таке індивідуальне голосування депутатів. Всі голосують по команді. Тобто так, як хотіли п’ять голів фракцій. Я не знаю, як зламати цю практику, я не депутат.

Дем’ян Малярчук:

Це політична воля депутатів. Це 61 чоловік не голосував тоді за майнові питання, коли вони не пройшли. Більшість депутатського корпусу не згідні працювати при таких аргументах. І чим більше буде депутатських груп, тим більше буде можливість мати трохи іншу позицію.

Остап Дроздов:

А чи можете ви пояснити цю норму, яка донедавна існувала, що для того, щоб були роздруковані результати голосування, то для цього мала дати дозвіл третина чи дві третини депутатського корпусу. Чому депутати методом кругової поруки так захищали свої кулуарні рішення?

Дем’ян Малярчук:

Але це рішення не пройшло.

Остап Дроздов:

Але це прецедент. Закривалися усі голосування.

Дем’ян Малярчук:

Коли ви берете результати сесії, то наприклад, одне майнове питання набирає п’ять голосів, друге сім, третє п’ять. А третє сто. І от можете питати усіх депутатів – як ви зрозуміли. Що за це треба проголосувати, а за цих три не треба. Для мене це велика загадка. Сеник. До речі, на цій сесії аж з лиця змінився. Каже, що ви робите цирк, ви або знімайте ці питання, або нехай вони отримають якесь логічне пояснення. І йому великий плюс за таку безпосередню реакцію на такі речі. Тому треба знімати ці питання. Тому що я не знаю, ті аргументи, які наводяться для більшості, або для якихось людей, які приймають рішення.

Остап Дроздов:

сідає голова фракції і каже, що  в нас по цих питаннях плюс, а от по цих мінус.

Дем’ян Малярчук:

Якщо хтось згоден, щоб з ним розмовляли методом таких аргументів, то це його право.

Остап Дроздов:

Ремарка Антіна Борковського.

Антін Борковський:

Я б сказав, що Львівська обласна рада відіграла свою історичну місію. І, на жаль, вона закінчилася з відходом основних носіїв харизми. Зараз депутати обласної ради радше перейняті, чи окремі депутати обласної ради зацікавлені майновими і земельними питаннями. Часом я зустрічаю якихось колег-депутатів, ну, як по землі? Я не голосував, чи там я голосував проти. А решта? Ну… Це в обласній раді.

Позавчора ми спілкувалися на цю тему з обласним прокурором. Я кажу є? Чутки є. Ну.. другий мій колега – також депутат облради. Питаю, як ти можеш усе це оцінити. Він каже – мені часом просто противно. Мені огидно.

Остап Дроздов:

Крик душі. Прямим текстом – Дем’ян Малярчук.

Дем’ян Малярчук:

Я б не хотів коментувати чутки. Мені, наприклад, багато речей неприємні. Але мені неприємні не ці речі. Коли Нова Галичина зробила свій аналіз продажу майна. І ми порахували, що якби це було продано по комерційним цінам, то бюджет області отримав би 20 мільйонів гривень, наприклад. Є перелік майна. 20 чи 30 структур купило це майно. Скажу чесно, мені не так шкода цих грошей, які недоотримав бюджет, ніж тієї втрати авторитету всього депутатського корпусу. Тому що тих 20 фірм, які пройшли через цей викуп, прийшли додому і всім розказали, що вони думали про тих людей. хто їм допомагав. І авторитету від цього вся обласна рада не отримала. Хоч голосували всі люди по-різному.

І останнє. Тут сумніви виникли, чи потрібна обласна рада. В такому вигляді і з таким підходом ні одна рада не потрібна в Україні. Ми потребуємо реформи системи самоврядування. А чи потрібна дворівнева система, то в світі вона досить нормально працює. В Німеччині працює, у Франції працює.

Володимир Перегінець:

Обласна рада запланувала цього року виручити чи не найбільшу суму коштів від питань приватизації, 25 мільйонів, наскільки мені відомо. Яким чином облрада планує це здійснити, оскільки вже фактично пройшов квартал, і вона не підійшла до тих питань впритул.

Дем’ян Малярчук:

Я повторю свою позицію. Я не вважаю за функцію обласної ради займатися продажем. Розумієте, є таке питання як приватизація. Це таке лукаве поняття. А є таке просте поняття як продаж. І під цим поняттям приватизації, тобто продажу, Україна живе вже 16 років. Ми є всі продукти політики продажного періоду. Майже продажні політики. Воно все продається і постійно продається. І це не дає нормально працювати владі. Коли влада перейнята тим, що, кому і за скільки продати, від неї ефективних речей чекати дуже важко. Тобто, речей, які змушують мати перед громадою авторитет, щоб застосовувати якісь речі по тому ж сміттю. Тому що люди просто не звертають увагу на владу.

Володимир Перегінець:

Тому навіщо ставити план?

Дем’ян Малярчук:

Я як член Нової Галичини такого не ставлю. Ми пробуємо зупинити цей процес і зробити його цивілізованим. Якщо депутатський корпус вважає, що оце приміщення йому не потрібне і потрібно скоро його продати, це є люди, які озвучують, що оце треба продати. Друга частина депутатів з цим погоджується. Ми спробуємо зараз маленьку частинку зробити – щоб воно продавалося. Щоб був кожного кварталу аукціон нерухомості. Туди прийдуть 25 чоловік і куплять це.

Остап Дроздов:

Багатьох насторожило те, що серед Нової Галичини був і є Тарас Батенко, який був заступником екс-губернатора Олійника. І це дало підстави багатьом журналістам охрестити це депутатське об’єднання як проект Олійника. Бо важко повірити, що заступник губернатора робить якісь політичні чи свої самостійні речі без відома губернатора. Проект Олійника?

Дем’ян Малярчук:

Якщо ви спитаєте мене, чи я проект Олійника, то я вам скажу – ні. Я чув особисто від Петра Михайловича Олійника, що Нова Галичина мусить само розпуститися.

Остап Дроздов:

Це було потім. А спочатку він сказав, що це дуже добре.

Дем’ян Малярчук:

Це кожен по-своєму оцінює. Спочатку здається. що добре, потім здається, що погано. Тут треба питати Батенка. Я вважаю. Що це набагато більше, ніж бажання будь-кого з них.

Остап Дроздов:

А якщо припустити ще одну версію. Балога готує грунт для нової партії, тобто цілком нової політичної сили.  Олійник виходять з Нашої України. Як на мене, Нова Галичина є таким хорошим плацдармом для нового великого політичного проекту.

Дем’ян Малярчук:

Якщо б Нова Галичина могла стати якимось початком для діалогу і створення такого об’єднавчого процесу – це було б найкраще, що могло б бути. Якщо так буде. Тому що ініціатива, яка є тут, це ініціатива обласного рівня. Тут немає ініціатив ні Балоги, нікого. Якщо це буде йти разом із розвитком якихось речей в Україні, то в цьому нічого поганого не буде.

Юлія Кухар:

Ви кажете, що ваш проект є незалежний і він ні під кого і ні проти кого. Якщо це так, то чому ваша партія настільки гостро відреагувала на вашу участь у Новій Галичині і пана Рожнятовського, аж до того, що вас просто виключили з Пори. Наскільки мені відомо, цей процес зупинено, але тим не менше цей процес відбувся. Я розмовляла з вашим обласним лідером і пан Квурт мені сказав прямо, що за участь у цьому політичному проекті. Чому проти нього так виступають. У мене склалося враження, що ваші колеги знають більше, ніж я.

Дем’ян Малярчук:

У мене складається враження, що вони також знають більше і ніж я. В мене була така думка, що керівники партій спробують якось зрозуміти, порозумітися, аби спливати на цей процес. Або якось проявити себе. Наша Україна ставила питання про те, щоб люди вийшли. Не виключали їх. Пора відреагувала досить безпосередньо. Я не знайшов для себе відповіді. На політраді одна людина сказала – формальних причин немає, а інша сказала, ну, якісь нерідні. Я кажу – так ми не родичів збирали в партію. Тому якихось таких зауваг не було. І критики в сторону Пори не було зі сторони Нової Галичини.

Щодо виключення. В мене складається враження, що будь-яка організація в своєму розвитку проходить певний період. І коли вона вже використовується як певний елемент економічного чинника, тобто стає бізнес-проектом, то якби я володів системою мислення цінностей сучасної Пори, я б таких як я і Рожнятовський дуже швидко б виключав. Тому що коли економічна складова в партії є більшою, ніж економічна, тоді відбуваються такі процеси, на які впливати вже неможливо.

Остап Дроздов:

Осібна позиція Нової Галичини по багатьох питаннях – це є намагання торгуватися, застовпити собі політичний плацдарм для якоїсь політичної діяльності, просто піаритись. Зробіть акцент.

Дем’ян Малярчук:

Це намагання депутатів, які відчувають, що вони можуть залучити до своєї ідеології інших людей, виходити на обмін думками і залучати прихильників, якщо їм є що сказати.

Антін Борковський:

Найважливішим завданням обласної ради є не політика. Тому що обласної політики як такої немає. Всі питання вирішуються в Києві. Найважливіші. Майнові, очевидно, вирішуються на місцевому рівні. Основна функція обласної ради – репрезентувати громаду Львівщини, і боронити інтереси людей. Тобто, люди мають сидіти по райцентрах, по селах і працювати над тим. Можливо скажу дещо крамольну річ. Намагання спорудити настільки дорогий пам’ятник Бандері – це було б невиправдано. Можливо, частину з тих коштів варто було пустити на якусь лікарню в Бродівському чи Радехівському  районах. Депутати не виконують тих функцій, котрі на них покладені за визначенням. Тобто, вони собі розводять певні інтрижки, вони бавляться у велику політику, воюють з Китаєм, підтримують Тибет, воюють польським консульством. Замість того, аби займатися тим, на що вони покликані. Тобто, жодної фігури рівня Чорновола наразі не виплекано. Хіба можливо Горинь, але, на жаль, Горинь вже не той.

Дем’ян Малярчук:

Напевно існує певний інформаційний вакуум між роботою депутатів, фракцій і депутатських груп. Я сподіваюсь, що цих депутатських груп буде трохи більше, ніж дві, які є в обласній раді. Тому що погляди на процеси, які відбуваються, мусять бути цікавими. Тобто, люди мають оцінювати їх різнобічно, щоб можна було створити якусь думку про це, що відбувається в раді. А на загал я вважаю, що треба робити реформу місцевого самоврядування. Це є найбільше гальмо для розвитку України в цілому.

Остап Дроздов:

Я думаю, що це ціла окрема тема. Я вам дякую за участь. Дякую всім учасникам і тим, хто нас дивився. Це була політична програма «Прямим текстом». У нас сьогодні була розмова про Львівську обласну раду. Це була розмова з депутатом Львівської обласної ради Дем’яном Малярчуком. Всього доброго.Назад до списку

09:04 ( 7.09.2022)
Правила та умови використання бездепозитних бонусів

08:31 ( 7.09.2022)
Путін може скористатися звітом МАГАТЕ про ЗАЕС і запустити процес, аналогічний "Мінську"

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня