КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Гість програми – голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник
29.09.2008

By: 25.09.2008, 22.15-23.00 – прямий ефір, 27.09.2008, 15.00-15.45, повтор

25.09.2008, 22.15-23.00, приямий ефір, 27.09.2008, 15.00-15.45, повтор   Автор і ведучий програми – Остап Дроздов.   Експерт у студії – президент Суспільно-гуманітарного консорціуму «Ґенеза» Любомир Скочиляс   Журналісти – Уляна Флишко, Львівська газета, Тарас Вархоляк, Експрес.   Остап Дроздов:   Шановне товариство, доброго вечора. Вас вітає 12 канал і політична програма „Прямим текстом”. Мене звати Остап Дроздов. І це є прямий ефір. Програма «Прямим текстом» продовжує вас знайомити з думками і коментарями львівських політиків і львівських керівників про те, що робиться не у Львові і робиться не львів’янами.Будемо говорити про всім відому політичну ситуацію, яка «висить», яка дає нам простір для розмов. Будемо розмовляти з нашим сьогоднішнім гостем – це голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник. Окрім того, у нас сьогодні присутні журналісти «Львівської газети» і «Експресу», а також Любомир Скочиляс, політолог, президент Суспільно-гуманітарного консорціуму «Ґенеза».

Львів’янам цікаво, що наші керівники думають про те, що робиться там. Наша передача виходить якраз у ті хвилини, коли десь там якісь там торги відбуваються  по коаліції. У нас така досить нічна політика – досить багато речей вночі вирішується, це вже стало традицією. Цікава ваша ставка – хто з ким.

Мирослав Сеник:

Оскільки я зараз слідкую за перебігом переговорів, зважаючи на реакцію учасників переговорів, їхні коментарі в ЗМІ, мені видається, що ці переговори не ведуться достатньо серйозно. Після таких складних переговорів люди виходять, ці емоції вони залишають десь в душі, на обличчях. Вони виходять спокійно, вони посміхаються, випромінюють оптимізм, щастя. Мені видається що це не цілком відповідальний підхід до цієї справи, хоча на сьогодні зрозуміло вже, що коаліції Юлії Тимошенко з Партією Регіонів не буде.

Остап Дроздов:

То ви ставите на вибори?

Мирослав Сеник:

Я не ставлю на вибори. Безумовно, що найкращим варіантом в цій ситуації було б продовження роботи парламенту в діючому складі, створення коаліції трьох.

Остап Дроздов:

Плюс Литвин?

Мирослав Сеник:

Так, плюс Литвин. Чому? Тому що ми підійдемо до виборів із старим законодавством. Старе законодавство, знаєте. ці закриті списки, просто зараз зміни не встигнуть внести, щоб провести за новим законодавством вибори. І тому це не дасть якісно нової ситуації. Ми будемо мати домовленості за інтересами, закриті клуби і так далі.

Остап Дроздов:

Можливо, я звернусь до ваших особистих відчуттів. Можливо, щоб абстрагуватися від вашої посади. Особисто для вас таке солідарне голосування БЮТ з ПР по багатьох питаннях, що потім називалось ледве не конституційним переворотом, то оце голосування їхнє разом для вас це був шок? Згадайте найперше відчуття, найпершу реакцію?

Мирослав Сеник:

Для мене це був шок. Я говорю про це відкрито. Я не хочу персоні кувати якісь речі. Але я твердо переконаний, що в тому стані, в якому є Україна, вона потребує сильної влади. І я – за збереження сильних повноважень президента. Знову ж, я не говорю по прізвищах. Бо без такої влади ми хаос не приборкаємо. Парламентська держава – це для усталених демократій, однорідного суспільства, а таке суспільство, яке ми зараз маємо, і далі будувати за допомогою парламентської держави – таких прикладів історія не знає. І це привело б до втрати державності, адже тут мова не йде про якісь пересічні речі, наприклад, про квартиры посуточно в Киеве, про що можна дізнатися на http://www.accommodation.kiev.ua/ru/, а про набагато серйозніші речі. Тому для мене це був шок.

Остап Дроздов:

Ми говорили про першу реакцію, тепер, коли ми вже минуло два чи три тижні, ви вже починаєте розуміти, що це була логіка, що це був дійсно переворот спланований, що це була ситуація. Що це було?

Мирослав Сеник:

Дуже добре є у східних народів – у китайців і японці. Ієрогліф, який означає слово «криза», той самий ієрогліф означає «нові можливості». Тобто, кожна криза – це нові можливості. Вони легше сприймають ситуацію. Бо для нас криза – це вже безвихідь. Безвихідних ситуацій не буває. Те, що відбулося у парламенті, воно не відбулося одно миттєво. Були якісь попередні консультації, були якісь домовленості. Це було проявлення того, чого ми не бачили. Проявляння – це вже добре. Гірше, коли воно скрите.

Остап Дроздов:

А ще гірше, люди до цього не готові і коли кулуарщина.

Уляна Флишко:

Якщо все-таки нас чекають ще одні дострокові вибори і якщо до цих дострокових виборів піднімуть прохідну планку, то як ви оцінюєте шанс «Нашої України»? Чи буде вона з кимось блокуватися, щоб подолати цей бар’єр?

Мирослав Сеник:

Я перш за все мушу сказати, що я є членом партії «Наша Україна», і ми на політраді, яка відбулася в суботу, прийняли практично одностайне рішення, що якщо будуть вибори, то ми з ніким більше блокуватися не будемо.

Остап Дроздов:

Це було рішення всеукраїнської політради?

Мирослав Сеник:

Так, в суботу було засідання всеукраїнської політради, я брав в ньому участь. Тому було одностайно проголосовано, якщо вибори будуть, то ми будемо йти як самостійна сила.

Остап Дроздов:

Як ви оцінюєте свої сили? Але без політичних компліментів самим собі.

Мирослав Сеник:

Я думаю, що проблем із проходженням бар’єру не буде. Але однозначно, що якщо буде фракція у ВР, вона буде одностайна. Зараз ситуація в блоці «Наша Україна» показала, що тих 40 депутатів, які від партії НУ, вони мають одну позицію, вони однаково бачать розвиток подій і однаково голосують. Ми маємо проблеми всередині коаліції, всередині блоку, з представниками інших політичних сил.

Остап Дроздов:

Тобто, це партії НСНУ прийняла рішення йти окремо?

Мирослав Сеник:

Абсолютно.

Остап Дроздов:

Ми згадували «Нашу Україну», в принципі ви мали б потирати руки. Ви якби нічого не робили, Юлія Володимирівна своїми ж руками себе ж підмочила, дала більше простору для дій, реанімувала вас, бо вас вже хотіли списувати ледве не з політичної палітри. Не вас особисто, я маю на увазі партію. Як, на вашу думку, на Львівщині по БЮТ можна вже парастас справляти? Чи ще зарано?

Мирослав Сеник:

Я б так ніколи не ставив питання. Перше, те, які проблеми має БЮТ, він сам буде зі своїми проблеми розбиратися. Йому в тому помагати НУ не буде. Я думаю, що там теж є здорові сили, які знайдуть вихід з цієї ситуації. Якщо навіть якісь голоси відійдуть від БЮТ, то це не будуть в даний момент голоси НУ. Я так це відчуваю по Львівській області. Можливо, десь в центрі чи на сході України, якщо такі голоси і були, то БЮТ і НУ, особливо на сході, багато не набирали. У Львівській області завжди було протистояння. Це природно, бо тут єдине електоральне поле. І тому, якщо хтось відійде від БЮТ, то на тлі того протистояння, яке було впродовж багатьох виборів, навряд чи ці голоси перейдуть до НУ.

Остап Дроздов:

А підмочила Юлія свою власну політичну силу? Вдарить це по БЮТ?

Мирослав Сеник:

Я думаю, що зараз проблеми в стосунках з виборцями на Львівщині існують.

Тарас Вархоляк:

Мене цікавить, що ви особисто зробили, щоб примирити дві помаранчеві сили – колись друзів БЮТ і НУ. Дві сили, які, зрештою, ворогують за одне електоральне поле в області.

Мирослав Сеник:

Ми миттєво відреагували, я скликав засідання президії, ми обговорили це питання на президії і прийняли одностайне рішення разом із членами президії, які є від Блоку Юлії Тимошенко, від НУ звернення до наших лідерів у парламенті, щоб відновити роботу демократичної коаліції. Це була наша реакція на ці події.

Остап Дроздов:

Такі внутрішні джерела –  я їх не буду називати, говорять про цю позачергову екстрену  президію, це розказували самі бютівці, що там цькували бютівців. У мисливців це називається запах крові. Наша Україна відчула запах крові?

Мирослав Сеник:

Поспілкуйтеся з журналістами і вони вам скажуть правду, бо журналісти були присутні. У нас не було жодного засідання президії, яке б відбувалося закрито. Цькування не було. Ми абсолютно нормально працювали. Був текст звернення від БЮТ, був текст від НУ. Я прийняв абсолютно виважене рішення, щоб не голосувати ні одне, ні друге. Створили спільну редакційну комісію, на годину зробили перерву, напрацювали спільний текст і його проголосували.

Остап Дроздов:

Певно, говорили якраз про цю годину перерви. Я дякую за відповідь. Попрошу нашого експерта Любомира Скочиляса розставити акценти.

Любомир Скочиляс:

Спробую, хоча тема така, що важко лаконічно розкрити якісь оцінки. Що стосується створення дефакто такої, хоча деюре від неї відхрещується БЮТ, коаліції між ПР і БЮТ на початку вересня (тобто, йдеться по голосуванню), то я б сказав так: спочатку в мене була реакція, яка фактично була виграшною для БЮТ, і БЮТ розраховував, в тому числі і Юлія Тимошенко розраховувала, що так воно буде і далі розвиватися, що це була природна реакція на оту обструкцію, яка була з боку президента, з боку Секретаріату президента, але з часом, так як показують і соціологічні дослідження, вони себе перемудрили, і тенденція почала змінюватися і, власне, вже зараз ми бачимо і по виступу пана Мирослава, і по соціологічних дослідженнях, на Заході України цей тандем починає сприйматися абсолютно негативно по відношенню до БЮТ. Тому БЮТ починає шукати кроки, які б виправдовували таку їхню позицію.

Тепер що стосується тих домовленостей, які сьогодні тривають, тобто, про коаліцію трьох. Я так само тут погоджуюсь з тим, що це є швидше гра на публіку, а не намагання реально відновити. Тому що якщо формально ця нова демократична коаліція буде створена, то це буде фіктивний шлюб, який не нестиме реальної єдності цих політичних сил. Для чого такі дії потрібні БЮТ? Для того, щоб показати, що вони до останнього боролися за демократичну коаліцію. Щоб змінити оту тенденцію негативізму, який наростає серед їхнього електорату. Для чого це потрібно Нашій Україні? Для того, аби зняти ті звинувачення проти Нашої України, що НУ чи частина НУ розвалила демократичну коаліцію. Тобто, показати зусилля, які вони прикладають зі свого боку, аби відновити коаліцію. Я думаю, що насправді жодна з цих політичних сил не хоче, і не планує якогось тривалого політичного союзу. Як на мене, всі більше орієнтуються на вибори. Я думаю, що вибори навіть при незміненому законодавстві (хоча краще, якби його змінити) ситуація зробили дещо чіткішою. По-перше, кожна з політичних сил, яка піде на вибори, вона могла б ще раз заново заявити про свої позиції: з ким вона буде блокуватися, а з ким ні.

Остап Дроздов:

Думка в принципі зрозуміла. Ви погоджуєтесь?

Мирослав Сеник:

Я погоджуюсь. Якщо політики хочуть домовитись, то вони говорять не про те, хто правий, а про те, що правильно. Бо якщо ми говоримо, хто правий, то ми завжди будемо сваритися. А якщо ми говоримо, що правильно зробити, то ми завжди знайдемо якусь конструктивну думку, як виходити із ситуації.

Остап Дроздов:

В обласній раді охолонули стосунки БЮТ і НУ?

Мирослав Сеник:

Безумовно, що події, які відбуваються в Києві, вони дуже часто моделюються на ситуацію в області. Через те, що ми маємо таке законодавство про вибори – виключно партійні списки. І тому безумовно, що кожна політична сила. яка присутня в обласній раді, вона буде шукати аргументи, щоб виправдати дії своїх побратимів в Києві. Це не дає добрих перспектив для регіону. Нам треба вирішувати питання місцевого самоврядування. Ми вже й так три роки працюємо за виборами, за тим новим законом, які привнесли дуже багато проблем в роботу. Ми робимо всі зусилля, щоб обласна рада працювала ритмічно. І нам якось з великими труднощами, але це вдавалося. От зараз на цій сесії нам треба приймати зміни до бюджету – дуже серйозні. Їх треба приймати в спокійній обстановці.

Остап Дроздов:

Про оці відкриті списки, про зміну виборчого законодавства на користь відкритих списків в цій студії дуже багато людей говорить. Львівська обласна рада є типовим прикладом оцієї потворної ситуації. Але з іншого боку, ваша політична сила є парламентська політична сила. Ви маєте свою фракцію, що там говорити, ви маєте свого президента. БЮТ є парламентська фракція, має свою прем’єрку. Що заважає таким регіональним лідерам, як ви, ставити ці питання перед Києвом. І не просто говорити, добиватися і добиватися.

Мирослав Сеник:

Хотів би вас поправити, Остапе. Ми не маємо свого президента. Ми маємо загальнонародного президента держави Україна. Друге. Я ініціював зміну до виборчого законодавства, до зміни системи влади. І ви знаєте, що ми в обласній раді навіть створили таку робочу групу за участю ЛНУ ім. І. Франка щодо змін, які треба було б зробити в законодавстві, щоб випрацювати систему влади на місцях. І також пропозиції щодо виборчого законодавства.

Остап Дроздов:

Дайте месидж нашим глядачам, які також є активні в своїй позиції. Як змусити оцих політичних монстрів, ці мегаблоки нарешті не в свої ігри бавитися по ночах. Якщо сказали відкривати списки, народ цього хоче, будь ласка, відкривайте. Як це можна зробити?

Мирослав Сеник:

Для себе я знаю, як це робити. Скажімо, на минулих виборах мені пропонували бути в списку НУ на вибори до парламенту. Я на нашій конференції відмовився навіть від того, щоб мене включили в список. Я не бачу перспективи ефективної роботи парламенту в такому законодавстві. Я свій крок зробив. Виборці теж повинні робити свій крок.

Остап Дроздов:

Що вони мають  – листи писати прем’єр-міністру чи як?

Мирослав Сеник:

Перше. Треба впливати на місцевих лідерів, і лідерів, які є в державі. Можна впливати і шляхом звернень, і через пресу, можна впливати шляхом голосування.

Остап Дроздов:

Програма «Прямим текстом» бере на себе повноваження оприлюднювати думку народу. Треба відкривати списки. Ми тут говоримо, а нас ніхто не чує. Я маю на увазі з тих.

Любомир Скочиляс:

Ми можемо хотіти, ми можемо бажати відкриття списків, але реально це відбудеться тоді, коли в парламент проходитимуть не дві політичні сили з величезним  відривом від інших, а коли парламент складатиметься з більшої кількості політичних сил. І тоді не буде такого стовідсоткового зацікавлення закривати списки, щоб бути партійними диктаторами.

Мирослав Сеник:

Людям треба дати можливість знати свого депутата. Мається на увазі депутат від території, від районі, від області. Таких наразі ми не маємо. Проблема в тому, що вони існують самі по собі. Не тільки Верховна Рада. Так само і обласна рада, і районна рада. Кожен сам по собі.

Уляна Флишко:

Я знову повернуся до початку програми, а саме, до вашої ставки про коаліцію трьох. Чи на сьогодні вже можна сказати, чим готові поділитися що БЮТ, що НУНС, беручи до себе Литвина.

Мирослав Сеник:

Давайте подивимося завтра зранку, чи вони будуть готові прийняти порядок денний. Якщо вони приймуть порядок денний, то якийсь шанс є, що вони готові поділитися. А якщо вони вже в тому питання не дійдуть згоди, то про яку перспективу можемо говорити.

Уляна Флишко:

А що б це могло бути? Чим вони його могли б зацікавити?

Мирослав Сеник:

Я не хочу говорити, чим можна зацікавити. Я знаю, чим можна депутата зацікавити для того, щоб вони працювали. Якщо вони побачать перспективу, що вони в наступному парламенті не будуть, повірте, вони домовляться.

Тарас Вархоляк:

Пане Мирославе, якщо подивитися на випадок, коли БЮТ таки сформує коаліцію з ПР. То що тоді станеться в Львівській обласній раді?

Мирослав Сеник:

Я два рази одне і те саме повторювати не можу. Я заявив тоді на президії, не знаю, чи це пройшло по ЗМІ. В мене була тверда позиція: якщо відбудеться коаліція ПР і БЮТ, однозначно я буду ініціювати тоді питання, що всі члени керівництва обласної ради, які є від Блоку Юлії Тимошенко, повинні зрезигнувати свої посади. Чи мені вдасться це реалізувати – побачимо. Але я буду це ініціювати однозначно, тому що я вважаю, що така коаліція є неприродною, вона є антидержавною. І тому Львівщина тут повинна продемонструвати, що вона все-таки має проєвропейський, проукраїнський вибір. І ми повинні свої позиції відстоювати.

Остап Дроздов:

Але обласна рада вже це мала в 2006 році, коли Партія промисловців і підприємців Кінаха переметнулася до Януковича, Кінах став міністром економіки в уряді Януковича, хоча він був членом НУ. Фракція ППРУ була в обласній раді. Тоді ніхто не ставив питання, що їх треба позбавити всього, що їх треба поставити на місце. Чому до БЮТ такі претензії?

Мирослав Сеник:

Подвійних стандартів немає і бути не може. Тоді Партія промисловців і підприємців мала свого лідера як фракція – це депутат обласної ради. Він вийшов на трибуну і сказав про те, що, незважаючи на те, що в Києві, ми залишаємось солідарні з НУ, і які обов’язки наші були, ми їх дотримаємо. І час показав, що вони жодного разу не зрадили нас в обласній раді.

Остап Дроздов:

Те, що питає Тарас – про коаліцію ПР і БЮТ – можливо це він питає не про тепер, а про майбутній парламент.

Мирослав Сеник:

Тоді ми розглянемо цю ситуацію. Але до цього треба ще дочекатися.

Остап Дроздов:

Але в принципі це ж можливо?

Мирослав Сеник:

Якби це було можливо, то це сталося б вже тепер. Я думаю, що цей союз зараз невигідний як ПР, так і БЮТ. Що заважало вже створити після тих голосувань, які йшли. Очевидно, десь відчули втрату електоральних симпатій як одні, так і другі.

Тарас Вархоляк:

Якщо перейти на політику суто львівську, а саме підготовку до Євро-2012. Зокрема, сьогодні була сесія міської ради, і це ще обговорювали на минулому тижні. Хто, на вашу думку, зможе збудувати стадіон у Львові? І чи збудують таки той стадіон?

Мирослав Сеник:

Я хочу вірити, що стадіон збудують. Я щиро прагну, щоб Євро-2012 в Україні і у Львові відбулося. Я думаю, що стадіон збудують. Інше питання – як збудують, за які кошти і що потім буде з тим стадіоном. На ці питання сьогодні відповіді немає. Сьогодні замовником є міська рада. Хоча на початках, коли ми розпочали цей процес, декларувалось зовсім інше. Тому питань буде дуже багато.

Остап Дроздов:

Власне, ви свого часу майже демаршем вийшли на знак протесту бездіяльності цього оргкомітету по Євро. Минув рік. Ви, як голова обласної ради, бачите проблему з Євро-2012?

Мирослав Сеник:

Безумовно, проблема є. І не можна зараз казати, що всі питання вирішені, хоча останній моніторинг УЕФА, він дав певні шанси для того, щоб в Україні відбулося Євро-2012. І ми зараз очікуємо кінцевого рішення від УЕФА. Багато і змін відбулося за той період часу. Питання по аеропорту дуже зрушилося з місця.

Остап Дроздов:

Це загальноукраїнська заслуга.

Мирослав Сеник:

Аеропорт – це була заслуга місцева. Тому що ми спільно з головою ЛОДА переконали міського голову, щоб він зняв свої претензії щодо власності на аеропорт. І Андрій Садовий підписався, що готовий передавати це в державну власність. І міністерство транспорту виступило замовником на проектування. На сьогодні проект реконструкції практично завершений. Фінансування є, процес розблокований. Вже оголошений тендер на термінальну інфраструктурну частину Львівського аеропорту. Щодо концесійної дороги А-4. Мене тривожить стадіон, мене тривожить питання доріг. Нам треба не тільки ремонтувати дороги, нам треба будувати дороги. Нам треба з’єднати аеропорт, залізничний вокзал і стадіон.

Але найбільше мене хвилює зараз неузгодженість питання по митних переходах, хоча треба сказати, що без цього Євро відбудеться. Я є членом міжурядової комісії Україна-Польща по будівництву митних переходів. І 8 жовтня в Луцьку буде друге засідання цієї комісії. Минулого року було таке засідання. Ми досягли домовленості щодо будівництва переходу, але на сьогодні немає рішення щодо будівництва доріг до цих переходів. Оце найгірше.

Остап Дроздов:

Ви згадували обласну адміністрацію. В нас є новий губернатор.

Мирослав Сеник:

Я б не сказав, що новий.

Остап Дроздов:

Ви можете дати свою оцінку як близька людина свого часу екс-губернатора Петра Олійника. Кміть ліпший від Олійника чи гірший?

Мирослав Сеник:

Не можна оцінювати, хто ліпший. А хто гірший. Я можу сказати, що Микола Іванович Кміть є дійсно талановитий менеджер. Він вміє досягати результату. Тобто, якщо він бачить проблему, то він вміє намалювати шляхи, етапи реалізації цієї проблеми, який ресурс треба залучити. Очевидно, він це здобув, керуючи таким потужним бізнесом. Це людина, яка любить вчитися і перехоплювати щось нове.

Остап Дроздов:

Олійника ви знали ще з червоноградських часів. Ви назвалися друзями. А тут?

Мирослав Сеник:

Я вважаю, що в нас абсолютно нормальні робочі стосунки.

Уляна Флишко:

На вихідних мала б пройти у Львові акція «Марш миру», яку мали б організувати комуністи спільно з ветеранами. Під час цього маршу миру комуністи планували пронести червоний прапор від львівської Опери до пам’ятника Шевченкові. Як ви розцінюєте такі дії і чи будете робити якісь заяви на черговій сесії обласної ради?

Мирослав Сеник:

Я жодних заяв не буду робити. У нас демократичне суспільство і якщо якась політична сила чи громадська організація хоче провести щось в межах українського законодавства, а це не порушує нашого законодавства, то ми як влада не повинні заважати цьому. І повинні забезпечити порядок. Хай собі несуть. І хай покажуть реально, скільки їх людей підтримує, скільки людей прийде. Коли робити спротив, то це тільки показати вагу акції.

Остап Дроздов:

Два тижні тому відбулася така потасовка під час мітингу. Коли дуже погані речі говорили в адресу БЮТ. Дві найсильніші сили на Львівщині – БЮТ і Наша Україна разом вивели може півтори-дві тисячі людей. Це ж ганебно насправді. От вам і львівські апетити. Люди вже охололи до цього.

Мирослав Сеник:

Можна таку точку зору прийняти. А можна сказати, що наші люди все-таки навчилися, що рішення вони приймають не емоційно на мітингах.

Остап Дроздов:

Ми так з’їхали в обласну тематику. Любомир Скочиляс, прошу проакцентувати.

Любомир Скочиляс:

Щодо підготовки до Євро, то, як на мене, то ти Остапе правий, що коли в ситуацію вмішується Київ, тоді починає щось рухатися. Я не применшую заслуг місцевої влади, але в мене є дійсно так само підозра, що певні місцеві кола намагаються дивитися на перспективу з точки зору власних економічних інтересів.

Мирослав Сеник:

У нас програма «Прямим текстом».

Остап Дроздов:

Мирослав Сеник просить назвати, що за кола дивляться на Євро крізь призму своєї вигоди.

Любомир Скочиляс:

Хто буде експлуатувати ці об’єкти після Євро? Тому що після Євро вони залишаться. І от через це є проблема, через це є затягування. Якщо Київ починає щось проштовхувати, наполягати, тоді воно зрушується з місця.

Що стосується Кмітя, то є призначення було таким новим і несподіваним. Але одним із розрахунків, я думаю, тут було також те, що він менеджер, який зможе дещо покращити ситуацію з підготовкою до Євро. Без оцих мітингів. Тому що ситуація на той час була катастрофічною і критичною. І це йому ставилося як одне із завдань. Трошки прогрес чи поступ ми бачимо.

Щодо мітингів тут у Львові, щодо тих півтори тисячі, то я думаю, що не лише певний прагматизм, який почали сповідувати мешканці області, тут мав місце, а й те, що цей мітинг був погано інформаційно підготовлений і він був занадто швидко після тих подій. Населення ще не встигло осмислити, на чиїй воно стороні, за кого і що боротися. Тобто, це була досить сира ситуація. Якщо би зараз організовувати мітинг і провести відповідну інформаційну кампанію, то результат щодо чисельності був би трошки інший. Хоча загальне розчарування теж має значення.

Остап Дроздов:

Мирослав Сеник просив прізвища, хто буде заробляти на Євро. Ви для себе ці прізвища знаєте?

Мирослав Сеник:

Я не озвучив такої тези. Я хотів би вірити в те, що ті люди, які приймають зараз рішення щодо різних питань по Євро, що вони сповідують тільки одне: щоб Євро відбулося. Може десь не вистачає фаху, досвіду. Це треба компенсувати. Хто найбільше поміг в тому, що зрушилася ситуація, це віце-прем’єр Іван Васюник: завдяки його старанням, наполегливості і неспокою. Зрештою, він наш, львів’янин.

Остап Дроздов:

А коли він був у Львові, ви тоді були присутні?

Мирослав Сеник:

Я не був, але я знаю критикував. Але це нормально.

Уляна Флишко:

Попри всі ті чвари у Верховній Раді депутатам вдалося прийняти закон, відповідно до якого штрафи за порушення правил дорожнього руху в кілька разів зростають. Чи вдасться зменшити аварійність, яка є сьогодні на дорогах. І чи часто ви порушуєте правила дорожнього руху, коли водите автомобіль?

Мирослав Сеник:

Однозначно, що вдасться покращити ситуацію. Я в цьому переконаний. Навіть попри те, що говорять, що у нас велика корумпованість в ДАІ. Зрозумійте, якщо штраф буде 3 тисячі гривень. І для того, щоб відкупитися, треба буде заплатити півтори – то це дуже велика сума. І треба буде старатися їздити в межах правил. Я недавно повернувся з відпустки – був за кордоном. Я їхав через Угорщину. Там штраф за перевищення швидкості сягає до 3 тисяч доларів. І автоматичний контроль. Якщо би я порушив правила, то зразу це заноситься в базу даних, це фіксують радари. І при перетині кордону тебе не випустять, поки ти той штраф не сплатиш. Я благополучно пересік кордон туди і назад. Я нічого не порушив.

Остап Дроздов:

У мене питання стосовно Петра Димінського. Десь два чи три роки була абсолютно чітка публічна заява Петра Димінського, що він фінансував депутатів Львівської обласної ради. І він був навіть готовий дати ледве не список. Мене цікавить, чи ви робили офіційний запит, бо обласна рада хотіла робити офіційний запит до нього. Чи ви такий запит отримали і чи отримали список?

Мирослав Сеник:

Ця його заява стосувалася депутатів обласної ради попереднього скликання. Я собі тих питань не ставив. Я ніколи не буду знати до кінця. Я не був депутатом в тій раді, я не знаю, що там відбувалося, не знаю, наскільки це відповідає дійсності.

Остап Дроздов:

А практика така зберігається? Чому питаю, бо депутат є на громадських засадах. Зарплати не бере.

Мирослав Сеник:

В тому є величезна проблема. Сьогодні є – добрий чи поганий – закон про державну службу, є закон про відповідальність про корупцію, є можливо недосконалий, але декларування своїх доходів і витрат держслужбовцями, тими людьми, які приймають якісь рішення. Але на сьогодні голова обласної ради чи люди, які працюють в апараті обласної ради не приймають рішень таких вагомих, які приймають депутати. А на депутата не поширюється цей закон. Депутат місцевої ради не зобов’язаний декларувати свої доходи. А вони приймають рішення. І серйозні рішення, які стосуються майнових питань, земельних питань, екологічних питань. Тому нам треба піти далі. На кожного, хто приймає рішення в інтересах громади, тобто він вже служить і його треба вважати службовцем, тому на них повинна поширюватися дія цього закону.

Остап Дроздов:

Тобто, коли дивишся на день сесії, скільки стоїть добрих машин на вулиці Винниченка, то зразу розумієш, що щось відбувається. Чи можна говорити хоча б навіть теоретично про практику оплачених голосувань в обласній раді. Назвемо більш культурно – пролобійованих голосувань.

Мирослав Сеник:

Про практику пролобійованих голосувань ми постійно говоримо і така практика є присутня.

Остап Дроздов:

Люди ж нас розуміють. Вони розуміють, що є 120 депутатів обласної ради, всі вони пройшли по партійних списках, на них ніякі закони не розповсюджуються, всі вони працюють безкоштовно. Як все це змінювати?

Мирослав Сеник:

Якщо ми напишемо такий закон, який зараз є, то буде все так, як буде. А якщо поширити дію закону про державну службу на всіх працівників органів місцевого самоврядування, бо депутата фактично вже можна вважати працівником органів місцевого самоврядування. Також змінити саму систему виборів, щоб депутат був від території, мав своїх конкретних виборців. Щоб виборці могли апелювати до того депутата. От буде депутат від міста Турки. І кожен турківчанин буде знати, до кого йти.

Остап Дроздов:

Не полишає мене таке відчуття, що ми про це говоримо, ви про це говорите, і тільки розводимо руками.

Мирослав Сеник:

А у нас багато проблем в зв’язку з тим, що у нас немає відповідної системи влади. Навіть остання повінь це показала. Президент проводить нараду, він правильно ставить питання, що місцеві дороги не відремонтовані, що відвідні канали позаростали, вони є із сміттям і не виконують своєї функції. Але зрозумійте, що у нас на рівні району ніхто не займається комунальним господарством. Не говоримо вже про село. Тому що структура районних державних адміністрацій немає таких органів, таких функцій. Треба, щоб місцеве самоврядування саме творило свою владу відповідно до потреб, які треба на території робити.

Остап Дроздов:

Ваше завдання, певно, просто формулювати ці питання, артикулювати, щоб наші глядачі це чули.

Мирослав Сеник:

Сьогодні ми ведемо дискусію і треба, щоб люди над цим задумувалися.

Остап Дроздов:

Хочу подякувати вам усім за участь у програмі. У нас наступного тижня буде велика двогодинна програма – своєрідний експеримент. Ми спробуємо взяти релігійну тему. Будемо говорити про дуже неприємні процеси в УГКЦ. Всього доброго.

З архіву:
В Україні послугами Інтернет користуються 9 млн. осібНазад до списку

09:04 ( 7.09.2022)
Правила та умови використання бездепозитних бонусів

08:31 ( 7.09.2022)
Путін може скористатися звітом МАГАТЕ про ЗАЕС і запустити процес, аналогічний "Мінську"

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня