КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Чому депутати не підтримали "проМВФські" закони
16.04.2009

By: Опитували Анна Ященко, Ксеня Лесів, УНІАН

14 квітня Верховна Рада України не включила до порядку денного роботи парламенту законопроекти, які стосуються співпраці з Міжнародним валютним фондом. Що ж відбулося в сесійні залі, коментують депутати.Олексій Плотніков, ПР:

А ЧОМУ МИ МАЄМО ВІДПОВІДАТИ ЗА ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЬОГО УРЯДУ

Олексій ПлотніковЧому ми повинні нести відповідальність за діяльність цього уряду?! З того, що ми надали свої пропозиції до антикризової програми, не випливає, що ми маємо підтримувати дії уряду й приймати законопроекти, які сприяють його співпраці з МВФ. Тому ми не підтримували ці законопроекти.

Немає жодних підстав, аби Україну спіткав дефолт. Є визначення в підручнику, що дефолт відбувається тоді, коли зовнішні боргові зобов’язання перевищують 60% ВВП. А зараз у нас зовнішні боргові зобов’язання – на рівні 18% від ВВП. А все решта – спекуляції, пропаганда. Не буде в нас дефолту!

Неухвалення законів може ускладнити процес отримання грошей від МВФ. Адже не виконуються вимоги Фонду.

Та я не став би перебільшувати значення цього траншу. Можна жити на зовнішні запозичення, нормалізувати бюджетну сферу, прийнявши іншу редакцію бюджету, і не користуватися цими запозиченнями.

Неотримання Україною другого траншу МФВ не є чимось критичним.

Борис Колесников, ПР:

КРЕДИТ МВФ ДО УКРАЇНСЬКОЇ ЕКОНОМІКИ ЖОДНОГО СТОСУНКУ НЕ МАЄ

Борис КолесниковЦі закони уряд намагається протягнути під тиском Міжнародного валютного фонду. А при чому тут криза до цих законів?!

Я розумію, що з МВФ потрібно працювати щоденно і ретельно, але не погоджуватися на все.

Ми ось так, будь-якою ціною, вступили в СОТ… Більш ганебних і запроданських умов у світі не підписував ніхто, як підписав уряд у 2005 році. Так що не потрібно будь-якою ціною позичати гроші! Їх же ж потім треба віддавати.

Вони, наприклад, пропонують скорочення пенсії для працюючих пенсіонерів… Так, для всього світу це норма, але коли в нас пенсія 80 доларів і зарплата – 70, то ми не можемо обмежувати працюючих пенсіонерів. Їм не буде за що жити.

Наші аргументи суто економічні.

Кажуть про те, що є коаліція, причому працююча... Так чому та коаліція не голосувала за ці закони?! Ми ж їм не заважали, навіть пішли назустріч – не блокували трибуну!

У нас є 25,3 мільярда доларів золотовалютних резервів! Тож треба їх використовувати. А воно почали кричати, що як не дадуть кредит, то всі помруть… Є коаліція, нехай і приймає рішення!

МФВ нікуди не дінеться. Він дасть кредит і під більш м’які умови.

Хочу вам сказати, що ця позика призначена для того, аби Україна, українські банки розрахувалися з корпоративними боргами, тобто повернули борги західним позичальникам. І жодного стосунку до української економіки це не має. Хіба ви цього не розумієте?!

Олександр Голуб, КПУ:

УКРАЇНА ЦИХ ГРОШЕЙ І ТАК НЕ ПОБАЧИТЬ

Комуністи взагалі не підтримують політику, яку проводить МВФ. Немає жодної країни у світі, яка б вийшла з кризи за допомогою кредитів МВФ.

Про що мова?.. Ми мали приклад Аргентини, Мексики, південно-східних країн, які в результаті співпраці з МФВ за програмою Standby прийшли до дефолту.

Міжнародний валютний фонд, надаючи кредити, фактично обумовлює їх складними політичними, економічними умовами, які стають для тієї чи іншої держави небезпечними. У результаті держава втрачає економічний суверенітет.

На що спрямовано другий транш МВФ? На обслуговування, погашення тих кредитів, які українські комерційні компанії отримали від західних банків. Тобто Україна цих грошей і не побачить.

То виходить, що наші співгромадяни розплачуватимуться за комерційні кредити банкам та відсотки за тими кредитами. Україна опиниться в кабалі через скорочення бюджету, у тому числі й соціальних виплат. Адже МВФ вимагає від Кабміну непопулярних кроків щодо соцвиплат.

Тому, звісно, підтримувати отримання кредиту на таких умовах комуністи категорично не будуть.

Україна має свої внутрішні резерви, є також інші міжнародні валютні організації, міждержавні позики, які можна отримати на більш вигідних для нас умовах, ніж ті, які надає МВФ за програмою Standby.

Андрій Парубій, НУ-НС (група “За Україну»):

У НАС НЕ БУЛО ЖОДНОЇ ВКАЗІВКИ ВІД ПРЕЗИДЕНТА, ЯК ГОЛОСУВАТИ

Андрій ПарубійТі законопроекти не є новими. Фактично, ті самі документи виносилися на розгляд ВР два тижні тому. Відбулося детальне обговорення їх, і члени депутатської групи “За Україну” дали цілу низку пропозицій щодо їх вдосконалення.

Той шлях для наповнення стабілізаційного фонду, який пропонує уряд, може завдати великого удару по малому й середньому бізнесу. Це може знищити малий бізнес. Це змусить його відійти в тінь...

Ми вимагали, щоб у пенсійному законодавстві було скасовано спеціальні пільгові пенсії, які сьогодні з’їдають велику частину бюджету.

Урядовці сприйняли наші пропозиції і обіцяли, що вони будуть враховані в законопроектах. Проте на сьогодні жодних змін не було. Це свідчить або про низький фаховий рівень тих людей, які готували законопроекти, або про провокативний підхід: внесли документи, які свідомо не були змінені.

Головна вимога МВФ – аби був збалансований державний бюджет. Скільки існує той бюджет-2009, стільки ми вимагаємо його переглянути. І уряд замість того, щоб переглянути бюджет і виправити його в бік реальних макропоказників і реального зростання інфляції, намагається внести різного плану сумнівні закони, які часто є нефаховими і зовсім не покращують ситуацію. Відповідальність за негативні тенденції в економіці має брати на себе уряд.

Чи були в нас вказівки від Президента? Ні, у нас не було жодної вказівки від Президента – як голосувати.Назад до списку

21:33 (15.10.2021)
РНБО затвердила перший в історії План оборони України

23:46 (14.10.2021)
Україна отримає від Британії ракетну зброю – дипломат

20:51 (14.10.2021)
Зеленський поїхав на фронт

19:42 (13.10.2021)
Львів посилює карантин: діти на канікули, у кіно та музеї лише після щеплення

16:37 (13.10.2021)
Кілька областей досягли "червоного" рівня небезпеки Covid

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

01:58 ( 4.10.2021)
“У кризу секс-шопи в плюсі”. В Україні під час локдауну скуповували костюми медсестер і презервативи

09:28 ( 2.10.2021)
Однодневные линзы Solente: безопасная коррекция зрения

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

13:27 (12.10.2021)
Україна та ЄС будуть спільно готуватися до "газової війни" з РФ: вивчать різні сценарії

21:44 ( 9.10.2021)
Канцлер Австрії подав у відставку

12:15 ( 8.10.2021)
Стефанчука обрали спікером Ради

09:45 ( 8.10.2021)
16 тисяч хворих, за добовою смертністю Україна шоста у світі

09:30 ( 8.10.2021)
Нардепа Полякова знайшли мертвим у таксі

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня