Колишня послиня США в Україні Марі Йованович у промові перед законодавцями Конгресу заявила, що її відкликання стало прямим результатом тиску президента Дональда Трампа на Держдепартамент.

Йованович прибула на Капітолійський пагорб для свідчень в рамках розслідування у справі імпічменту президенту Дональду Трампу.

У підготовленій наперед промові, з якою ознайомилось видання, Йованович сказала законотворцям, що цієї весни вона була змушена залишити Київ “наступним літаком”.

Після цього вона зустрілася із заступником державного секретаря, який повідомив їй про “скорочення її терміну”.

Згодом її усунули з посади, а чиновник Держдепартаменту №2 сказав їй, що, хоча вона нічого поганого не зробила, президент втратив довіру до неї, а Держдеп перебував під чималим тиском, щоб усунути її, з літа 2018 року.

Роз’яснюючи свій відвід, вона вказала на місяці критики з боку особистого адвоката Трампа Рудольфа Джуліані, який звинуватив її в особистому негативному ставленні до президента та прагненні захистити інтереси колишнього віце-президента Джо Байдена та його сина, який працював у раді директорів української енергетичної компанії Burizma.

Від cupol