Фракції “Батьківщина”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність” та депутатська група “За майбутнє” виступають проти продажу земель сільськогосподарського призначення.
Пряма мова лідерки “Батьківщини” Юлії Тимошенко: “За оцінками ООН, кількість родючих земель у світі стрімко скорочується. Разом з джерелами питної води. Кожна 7 людина у світі знаходиться у стані голоду, включаючи дітей.
Земля стає у світі найдорожчим стратегічним ресурсом. Сильні, інтелектуальні, розумні країни світу своєю стратегією визначили скупку у державну власність земель сільгосппризначення як у своїй країні, так і за її межами.
Ні в якому випадку не можна сьогодні Україні позбавитися цього стратегічного ресурсу”.
Пряма мова одного з лідерів “ОПЗЖ” Вадима Рабіновича: “Сьогодні вирішальний день в новітній історії України. Багато лиха бачила наша земля, але такого, щоб її продавали, – такого ще не було!
Це питання виживання та існування нашої держави. А всім представникам МВФ, Сороса та іншим, чиї загребущі руки тягнуться до землі, я хочу сказати: “Хрєн вам, а не земля України”. Дідька лисого ви отримаєте, а не землю. Коли б я мав талант, я б щас заспівав пісню “Вставай страна огромная”.
Давайте забудемо всі політичні чвари і пригадаємо, що ми всі діти України. Ми не дамо продати землю!”.
Пряма мова представника “ЄС” Миколи Княжицького: “Ми не будемо голосувати за закони про дерибан землі. Ми за ринок землі, але коли український селянин буде захищений, мінімальна ціна буде високою, український фермер буде захищений і буде мати пріоритет, а ті, хто хочуть скупити землю шматками площею з Ліхтенштейн чи Андорру, не матимуть змоги це зробити. І ніякі популістські референдуми владі не допоможуть”.
Пряма мова співголови “За майбутнє” Тараса Батенка: “Останнє соціологічне опитування – серед громадян України проти відкриття ринку землі 68% громадян. Повинен сьогодні бути накладений мораторій на ринок землі. Ми повинні іти на референдум і питати у людей, що робити з землею”.
Деталі: Тимошенко вийшла до трибуни з фракцією і великим зеленим банером “Ні розпродажу української землі!”.
Так само з фракцією і банером “Не дамо розкрасти землю” вийшов і Рабінович.
“Батьківщина” вимагаємо зняти з розгляду всі без винятку законопроєкти про продаж землі і продовжити на рік мораторій, щоб визначити стратегію держави, як поводитись з землею.
“ОПЗЖ” вимагає спершу провести всенародний референдум щодо землі.
Що було раніше: 11 листопада президент Володимир Зеленський запевнив, що іноземці та іноземні компанії отримають змогу купувати українську землю лише за результатами всеукраїнського референдуму. Верховна Рада планува розглянути проєкт закону про ринок землі 12 листопада, але в порядку денному його немає.