Після парламентських виборів українці змінили своє ставлення до “нових облич” у політиці: тепер громадяни переважно негативно ставляться до непрофесійних політиків.
Такі результати демонструє дослідження громадської думки за листопад, проведене фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.
Так тепер 41% опитаних переважно негативно ставляться до того, що більшість новообраних депутатів ніколи не займалися політикою. Вважають це позитивом істотно менше – 24%, а на думку 26% це може бути і позитивом, і негативом, залежно від того, чи будуть ці депутати вчитися і долучати кваліфікованих спеціалістів.
Причому одразу після виборів думки виборців були істотно іншими: негативом відсутність політичного досвіду у новобраних депутатів вважали лише 25%, 35% оцінювали це, навпаки, як позитив, а 26%, як і зараз, бачили можливості як позитиву, так і негативну.
Найбільш негативно оцінюють недостатню досвідченість новобраних депутатів у політиці виборці партії “Опозиційна платформа “За життя” (68% – негативно, 13% – позитивно) та виборці партії “Європейська солідарність” (відповідно, 73% і 12%).Натомість серед виборців партії “Слуга народу” думки розходяться: 36% певні, що відсутність політичного досвіду – це позитив, 25% – негатив, а 31% вважають, що це може бути як позитивом, так і негативом, в залежності від прагнення депутатів вчитися.
Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України проводилося з 4 по 19 листопада 2019 року в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім автономної республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. В результаті польового етапу була зібрана 2041 анкета. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Опитування здійснено за фінансування представництва Європейського Союзу в Україні.
Для порівняння наводяться результати загальнонаціональних опитувань, проведених фондом Кучеріва спільно з Центром Разумкова (13-20 червня 2019 р. і 16-22 серпня 2018 року) та КМІС (9 – 18 серпня