Українська армія переходить до активної оборони і однією із можливих причин є те, що Росія може готувати новий великий наступ влітку 2024 року.

Про це повідомляє Financial Times.

У матеріалі вказується, що Україна перейшла до тактики “активної оборони”, що нещодавно ще раз підтвердив командувач Сухопутних військ України Олександр Сирський, заявивши, що цілями української армії залишається утримання позицій і виснаження ворога.

Автори публікації наводять припущення співробітників служб безпеки України, що “Росія може планувати широкомасштабний наступ вже влітку”.

“Його (наступу – ред.) метою буде захоплення решти чотирьох областей – Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької, – які, за словами Путіна, були анексовані у вересні 2022 року. Крім того, за словами чиновників, не виключена ще одна спроба захоплення Харкова чи навіть Києва.

У нещодавно розсекреченій оцінці американської розвідки, з якою ознайомилася FT у грудні, також зазначається, що кінцева мета Путіна в Україні – завоювати країну і підкорити її народ – залишається незмінною”.

Автори наголошують, що залишається питанням, чи зможе Росія досягнути таких цілей. “Чи досягнуть росіяни успіху – це вже інше питання. Буданов (Кирило – керівник Головного управління розвідки Міноборони України) не впевнений, що його вороги зможуть виробити стільки снарядів і військ, скільки вони втрачають, навіть за підтримки Північної Кореї. До того ж, українці довели, що вміють захищати свою територію”, – сказано у тексті.

Від cupol