На парламентських виборах у Польщі перемогла нинішня правляча партія “Право та Справедливість”. Згідно екзитполам, за неї віддали голоси 43,6% виборців.

Про це свідчить опитування Ipsos, проведене на замовлення каналу TVN24.

Таким чином, правлячій польській пратії вдалося покращити свій результат. Нагадаємо, на парламентських виборах 2015 року за них проголосувало 37,6% виборців.

Опозиційна “Громадянська платформа” отримала 27,4% голосів. Ще 11,9% проголосували за “Лівицю” – блок лівоцентристських партій.

У Сейм також проходить і “Польська коаліція” – блок Польської селянської партії та популістів із Kukiz’15 – за них віддало голоси 9,6%.

Сенсацією нинішніх виборів стало проходження до Сейму ще одних ультраправих популістів – блоку Конфедерація. За цю політичну сили проголосувало 6,4%.

У випадку, якщо Конфедерація пройде у Сейм, це може дещо ускладнити коаліційні розклади. Всі прогнози про формування нової однопартійної більшості базувалися на тому, що до парламенту пройдуть лише 4 політичні сили, які й поділять решту місць.

У такому випадку для РіS може не вистачити мандатів для однопартійної більшості. Як очікується, в такому випадку вони або запропонують коаліцію Польській селянській партії, або переманять до себе кількох їхніх депутатів.

Від cupol