До Львова 13 жовтня приїхала відома американська астронавтка, перша жінка українського походження, яка вийшла у відкритий космос, Гайдемарі Стефанишин-Пайпер. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Вона завітала до міста з нагоди Всесвітнього тижня космосу. В Україні астронавтка уже втретє. Востаннє Гайдемарі Стефанишин-Пайпер була у Львові у 2007 році.

«Дуже приємно повернутись до Львова. Через такий довгий час приємно побачити місто знову, дещо згадати і відчути себе, як вдома. Я бачу, як змінилось місто, змінилась країна, я побачила новий аеропорт у Львові, ви зараз маєте цей великий, гарний новий термінал. Приїхавши у місто, ти бачиш, що воно живе», – зазначила вона.

Гайдемарі Стефанишин-Пайпер приїхала в Україну уже втретє

Мер Львова Андрій Садовий подарував гості книгу С. Плохія «Брама Європи». Водночас американська астронавтка подарувала міському голові листівку з автографом, а також шеврони першої та другої космічних експедицій, в яких брала участь. Вона зауважила, що ці шеврони є унікальними для кожної експедиції, тому це дуже особлива згадка для неї.

Під час візиту до Львова 12 років тому Гайдемарі залишала запис у Книзі почесних гостей Львова. Тож цього дня Гайдемарі зробила новий запис у книзі: «Ще раз маю нагоду відвідати Львів».

Наприкінці зустрічі міський голова Львова подарував Гайдемарі Стефанишин-Пайпер золотий герб міста Львова. А опісля зустрічі він провів для американської астронавтки екскурсію пл. Ринок, показав Гарнізонний храм та пам’ятник Тарасові Шевченку.

У понеділок, 14 жовтня, відома астронавтка проведе зустріч зі студентами НУ «Львівська політехніка» та молоддю, на якій розповість про особливості роботи екіпажу та досвід перебування на міжнародній космічній станції.

До слова, Гайдемарі Стефанишин-Пайпер – американська астронавтка українського походження. Загалом провела у космосі 27 днів і 15 годин. До групи астронавтів NASA прийнята 1996 року. Полетіла в космос у складі екіпажу 2006 року.

Є членкинею Американського товариства інженерів-механіків. У дитинстві також була членкинею Пласту в США. Батьки Гайдемарі Стефанишин-Пайпер – емігранти до Америки із Західної України. Її батько народився на Львівщині.

Від cupol