У п’ятницю 11 жовтня низка відомих своєю вуличною активністю громадських організацій («Розвиток Громади», «УСУ АТО», «Рабів до раю не впускають» тощо) організували у Львові акцію протесту з вимогою відставки очільника поліції Львівської області Василя Віконського. Члени цих угруповань організували імпровізований «похорон», який супроводжував шкільний оркестр. Директорка школи заявила, що дітей відпустили з уроків для участі у концерті до Дня захисника України, а похоронних маршів шкільний оркестр раніше ніколи не виконував

Близько 10:00 десятки учасників акції зібрались під стінами Головного управління поліції у Львівській області. Туди ж катафалком підвезли труну, наповнену сувенірними доларами, і поставили її перед входом в поліційне управління. Після гучних вигуків протестувальників «Віконського у відставку!», невідомі у масках почали палити фаєри та кидати піротехніку. Тоді труну знову поклали у катафалк, а натовп рушив за машиною, яка поїхала до будинку прокуратури Львівщини, що на проспекті Шевченка.

Невідомі у масках палили фаєри та кидали димові шашки

Протягом свого маршруту учасники акції протесту розкидували навколо потужні петарди. Поліцейські, які супроводжували усю ходу, повідомили журналістів, що організатори мають право використовувати гучну піротехніку, бо про це вони вказували у своїй заявці.

Усю акцію протесту супроводжувала жива музика. На початку похоронної ходи траурні композиції грав дитячий духовий оркестр.

Шкільний духовий оркестр приїхав з села Пикуловичі Пустомитівського району

На запитання, чому вони не в школі, діти відповіли, що їх відпросила вчителька. Керівник оркестру, який не захотів називати своє ім’я, розповів, що їхній дитячий оркестр «попросили взяти участь в доброчинній акції і зіграти на похороні». Хто саме і за скільки попросив дітей зіграти на похороні чоловік пояснити не захотів.

Як стало відомо журналістам, щоб зіграти на імпровізованому похороні, діти приїхали із села Пикуловичі, що в Пустомитівському районі. В тамтешньому управлінні освіти підтвердили, що у селі є дитячий духовий оркестр, яким керує Богдан Мацевко.

Директорка середньої школи у Пикуловичах, Ольга Штойко телефоном розповіла, що напередодні музичний керівник Богдан Мацевко відпросив десятьох школярів з уроків на виступ у Львові. За словами директорки школи, вона не знала, що діти гратимуть похоронні марші під час акції протесту. Жінка повідомила, що без вагань відпустила дітей, бо думала, що вони виступатимуть на концерті до Дня захисника України.

«Раніше вони в нас ніколи не грали похоронних маршів», – розповіла Ольга Штойко.

Богдан Мацевко виступає із дитячим духовим оркестром на День Незалежності України

Один з організаторів акції протесту, член «УСУ АТО» Руслан Муцин так прокоментував участь дітей: «Ми зверталися в похоронний оркестр, а кого дали, того дали».

Раніше та сама група вуличних активістів вже протестувала за відставку Василя Віконського. 24 вересня, вони захопили трибуну Львівської облради, там депутати під тиском протестувальників прийняли звернення до президента, керівників правоооронних органів з вимогою звільнити із займаної посади начальника ГУ Нацполіції Львівщини Василя Віконського. З того часу вуличні активісти регулярно організовують різноманітні акції протесту з вимогами його відставки

Від cupol