Команда міжнародних вчених, очолювана співробітниками Лінчепінґського університету, поставила під сумнів існуючі методи оцінки викидів парникових газів у кожній певній країні-учасниці Паризької угоди по боротьбі з глобальним потеплінням. Про це повідомляється в Environmental Research Letters.
У процесі аналізу фахівці вивчили дані 13 тисяч досліджень, спрямованих на вимірювання вуглекислого газу (СО2), метану (CH4), а також закису азоту (N2O) – трьох сполук, які є основними факторами зміни клімату.
Автори прийшли до висновку, що сучасні способи оцінки викидів можуть бути застосовні лише на глобальному рівні, а при використанні кожної окремої країни точність відчутно знижується. Це відбувається через високу вартість повноцінного дослідження та подальшу екстраполяцію даних, які збираються невеликою кількістю приладів, а потім обробляються за статистичною методологією.
Наразі фахівці закликають до розробки нових приладів та способів вимірів парникових викидів для реалізації Паризьких угод та коригування заходів щодо боротьби з глобальним потеплінням.