Розуміння лікування алкоголізму
Коли ви боретеся з розладом, пов’язаним із вживанням алкоголю (AUD), вам може здатися, що кінця не видно, але вам не потрібно страждати самотужки. Сьогодні існує багато варіантів лікування, які допоможуть вам вилікуватися від алкоголізму та повернутися до здорового та повноцінного життя.
Різні фактори, такі як історія хвороби, система підтримки та особиста мотивація, можуть відігравати важливу роль в успішному одужанні. Лікування повинно проходити під наглядом групи медичних спеціалістів у реабілітаційному закладі. По всій країні в центрах лікування алкоголізму працюють професіонали, які проведуть вас через кожен етап процесу одужання – від детоксикації до життя після реабілітації. Вважайте їх своєю цілодобовою системою підтримки, яка готова відзначити ваші успіхи та працювати з вами в будь-яких труднощах.
Пам’ятайте, що подолання алкоголізму – це процес. Менше половини людей рецидивують після досягнення одного року тверезості. Це число зменшується до менш ніж 15% тих, хто рецидивує після п’яти років тверезості. Щоб отримати найбільший шанс на тривалу тверезість після завершення стаціонарної чи амбулаторної програми, вам слід брати участь у місцевих групах підтримки та продовжувати консультування. Лікування алкоголізму – це інвестиція у ваше майбутнє. Це значно змінить не лише ваше життя, але й життя оточуючих вас, наприклад членів родини та друзів.
Зробіть перший крок до одужання. Зв’яжіться з лікарем сьогодні, відвідайте наркологічний центр Львові, чи у будь-якому іншому місті, щоб дізнатися більше про заклади лікування алкоголізму поблизу.
Коли звертатися за лікуванням?
Перш ніж почати процес лікування, людина повинна спочатку розпізнати свій стан і мати бажання кинути пити. Іноді людина може самостійно визнати, що має проблеми з алкоголем. В інших випадках члени сім’ї або друзі можуть організувати втручання в алкоголь. Це означає, що близькі люди висловлюють своє занепокоєння з приводу того, що людина надмірно вживає алкоголь. Втручання також допомагає почати обговорення доступних варіантів лікування та підтримки.
Деякі попереджувальні ознаки алкоголізму, на які члени родини та друзі можуть спостерігати:
- Часті запої
- Постійні зміни настрою
- Погана успішність на роботі або в школі
- Виправдання нехтування обов’язками
- Відмова від надмірного вживання алкоголю
- Акти насильства або злочину
- Зниження інтересу до хобі