Україна певною мірою дослухається до Венеціанської комісії щодо закону про захист державної мови.
Про це заявила уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова, повідомляє УНІАН.
“Комісія погодилася з правом України на захист і популяризацію своєї державної мови. Вони відзначають як позитив, що в цьому законі закладена можливість будь-якому громадянину вивчити державну мову. Але там є і рекомендації, до яких Україна, певною мірою, дослухається”, – сказала Монахова.
Нині готується закон про нацменшини, де “всі побажання будуть прийняті до розгляду”, додала Монахова.
Крім того, Україна підготує обґрунтування і офіційну відповідь на висновки Венеціанської комісії.
До слова, нардеп від “Слуги народу” Максим Бужанський заявляє, що вніс до Верховної Ради законопроєкт про скасування закону про державну мову, прийнятий у 2019 році.
Про це він повідомив у Facebook.
“Друзі, вніс до парламенту законопроект про визнання Закону про Державну Мову таким, що втратив чинність. Про скасування закону про мову, якщо комусь зрозуміліше так”.
“Ми всі прекрасно розуміємо, що нічого спільного з захистом і розвитком української мови, чинний закон не має. Що закон цей спрямований на дискримінацію носіїв інших мов, в першу чергу, російської мови. Що закон цей безпосередньо завдає шкоди нашій державі, виштовхуючи наших громадян з нашого інформаційного поля в чуже”.
“Що цей закон вбиває і принижує нашу україномовну літературу, ставлячи її в неконкурентное положення і не даючи їй рости. Це закон для тих, хто не хоче бачити Україну сильною, сучасною, багатонаціональною державою”.
На сайті Верховної Ради поки немає повідомлень про цей законопроєкт.