КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Що стоїть за призначенням Тараса Чорновола керівником штабу Віктора Януковича?
7.12.2004

By: Центр досліджень політичних цінностей

Кандидат в Президенти Віктор Янукович призначив новим керівником свого виборчого штабу депутата Верховної Ради Тараса Чорновола. З якою метою був здійснений цей несподіваний крок?     Володимир Полохало (Журнал „Політична думка”): - Це вже будуть не російські політтехнологи, а українські, при чому західно-українські. Але це Януковичу не допоможе. Я думаю, що ці нові стратегії не будуть такими, що зможуть бути сильнішими, за ті настрої, які сьогодні панують як вияви настрою „помаранчевої” революції.Тарас Чорновіл

Олег Медвєдєв (Штаб Віктора Ющенка):
   - З одного боку, здається, що призначення Тараса Чорновола керівником виборчого штабу Януковича свідчить або про гострий дефіцит кадрів, з яким Віктор Федорович зіштовхнувся у другому турі голосування, або про його вкрай несерйозне ставлення до своєї виборчої кампанії. Я не хотів би давати ніяких політичних оцінок Тарасу Чорноволу, але я, як і будь-хто, ніколи не чув, про його організаторські здібності, які б могли  вплинути на нормальне і ефективне налагодження роботи передвиборчого штабу. З іншого боку, і попередній керівник штабу, яким був Сергій Тигіпко, являв собою фігуру суто номінальну, яка насправді не керувала виборчою кампанією, а по суті виконувала функції прес-секретаря пана Януковича. Як відомо, Тигіпко мало впливав на реальні процеси виборчої кампанії. Рішення приймали зовсім інші люди, і, можливо, така ж фунуція і роль говорячої голови уготована і Тарасу Чорноволу. В будь-якому випадку я дуже сумніваюсь, що він буде справжнім керівником виборчого штабу Януковича. І якщо коментувати коротко і говорити про те, що залишається в сухому залишку, то по-моєму йдеться про те, що панна Ганна Стеців отримала собі конкурента в особі Тараса Чорновола.
   Олесь Доній (Центр досліджень політичних цінностей):
   - Московські політтехнологи підштовхнули до програшу Віктора Януковича, коли спробували реанімувати варіант протистояння між Кучмою та Кравчуком у 1994 році. За десять років ареал українства значно розширився, а українська ідея пов’язана в першу чергу з опозицією. Остаточно можливості чесного виграшу команда Януковича поховала, коли схопилася ще й за сепаратистську ідею для Півдня і Сходу. Це означає, що під час переголосування Янукович втратить голоси місцевих бюрократій Півночі і Центру, які проголосували перед тим за нього. Адже, вони не хочуть в разі програшу, емігрувати до якого-небудь Харкова чи Донецьку. Саме розуміння остаточної втрати електората в українокультурних регіонах і спричинило команду Януковича вдатися до такого вимушеного кроку як презентація на номінально керівну посаду свідомого українця та ще з героїчним родоводом. Але цей крок настільки запізнілий, що навряд чи він додасть Януковичу бодай один додатковий голос. Надзвичайно реальним шансом для влади було б не переголосування другого туру, а нові вибори. Тоді реальні шанси перемогти Ющенка мав би інший висуванець від влади, який би не асоціювався з такою одіозною вже в Україні «російською ідеєю». Скажімо, за Литвина могли би проголосувати не тільки російськокультурні Південь і Схід, але і значна частина північноукраїнських еліт (Київська, Житомирська, навіть Рівненська та Волинська). Це був єдинонебезпечний варіант для опозиції, і тому рішення Верховного Суду стало для опозиції значною мірою дарунком. Всілякі інші потуги влади змагатися проти об’єднаної опозиції - дрібні по суті і по формі.
   Тарас Чорновіл (народний депутат України):
   - Це буде абсолютно інша виборча компанія. Яка, по-перше, буде побудована на політичних принципах, в яких не буде жодного адміністративного елементу. Це буде компанія не кандидата від влади, а кандидата-політика. І я для цього готовий покласти чисті зусилля, врешті решт свій імідж, своє політичне ім’я, тому що для мене це є достатньо принципово. Колись, я сам достатньо болісно, але рішуче зламав в собі стереотипи ставлення до Януковича. І я думаю, що, мабуть, зрозуміло, що я готовий так само жорстко ламати стереотипи інших до цієї людини. Я думаю, що це основні підсумки. Все решта- технологічна робота, другорядне. Основне - це ломання стереотипів і абсолютний демократичний характер як моєї компанії, так і випадку обрання Януковича Президентом (а я в це абсолютно вірю). Це буде означати, що тепер буде зміна стратегії Януковича. Оця позиція кандидата від влади, яка була нав’язана в жорсткий спосіб, з двома структурами штабів, особливо регіональних, вона не була стратегією самого Януковича. Для того, щоб нормально щось зробити в КабМіні, він був змушений грати в цій грі, яка не була його політичною грою. На сьогоднішній день це буде політична кампанія. Зрозуміло, що це буде абсолютно інша стратегія. Щодо попередньої кампанії, то можна говорити про якісь успішніші і менш успішні сторони, але це не було стратегією виборчою. Це була робота в КабМіні і це була абсолютно паралельна робота влади, яка, зараз ми вже бачимо, абсолютно відверто робила все можливим для того, щоб Янукович не став Президентом.
   Володимир Маленкович (Українське відділення Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень):
   - Я полагаю, что назначения Тараса Чорновола, начальником штаба Виктора Януковича – это не очень серьезно, по-сколько никакого опыта такого рода у Тараса нет, это с одной стороны. С другой стороны, проблема заключается в том, что в любом случае Янукович должен опиратся на русско-язычное население юго–востока Украины прежде всего, а Тарас врядли сможет представлять интересы именно этого региона и разыгрывать политическую программу в интересах именно этой части населения Украины. По этому, я полагаю, что эффективной подобная деятельность не будет. Так, в принципе, я не думаю, что позиция Януковича вообще имеет шансы на успех, в случае принятия завтра или в ближайшие дни политической реформы. Только при варианте, когда оппозиция откажется от принятия политической реформы Ющенко может проиграть, потому что в этом случае скорее всего он потеряет и голоса социалистов. И без голосов социалистов у него гараздо меньше шансов победить Януковича. Если же пройдет реформа, и если же голоса социалистов будуть отданы Ющенко, то для Януковича - лучший вариант снять кандидатуру. Сейчас, а не в конце, поскольку сейчас ему легче это сделать с ссылкой на политическое давление, суды и так далее. Если же он снимает кандидатуру сейчас, то тогда оппонентом Ющенко должен стать Александр Мороз, а если снимает свою кандидатуру Александр Мороз, то Симоненко, любой из этих вариантов снимает накал. Думаю, что Мороз не пойдет против Ющенка, а Симоненко против Ющенка - это скорее шоу нежели реальные выборы. Так что как раз назначение Тараса Чорновола свидетельствует о том, что серьезной подготовки в расчете на победу в третьем уже туре, Янукович не ведет.
   Олег Проценко (Центр досліджень політичних цінностей):
   „За лаштунком офіційної заяви Віктора Януковича про те, що штаб формуватиметься (від часу вчорашнього старту „третього туру” виборів) виключно з „твердих прихильників”, криється декілька інших, більш вагомих, причин чому саме Тараса Чорновола призначено на посаду керівника. Передусім, це опосередковане визнання того, що до сьогодні кампанія Януковича явно переграла своїм регіоналізмом із „сепаратисько-кримінальним” ухилом. А, отже, можливо очікуване призначення керівником штабу якогось „східного хрестоносця” (на кшталт двох найбільш одіозних губернаторів Донецької або Харківської області) лише викликали б додаткове несприйняття подальшої боротьби Януковича за президентське крісло. І остаточно утвердило б відповідну ідею, політику і курс Януковича, його несхитність у прагненні досягти перемоги будь-яким чином. Натомість, хай навіть останнім часом й одіозна, постать сина націонал-демократичного лідера новітньої України може принаймніше збити з пантелику багатьох виборців і скласти противагу суто регіональному (східному і проросійському іміджу) оточення Януковича. По-друге, багаторазове розставляння крапок над „і”, якими уславився в ЗМІ Тарас Чорновіл під час виборчої кампанії (стосовно свого ставлення щодо опозиції, особисто Віктора Ющенка та захисту позиції свого нового патрона) свідчить про те, що Янукович експлуатує його образ не просто як відданого публічного політика (або ж в силу відсутності кращої кандидатури), а через те, що „сильна віра у правду Януковича”, яку, і що найголовніше, щиро і відверто випромінює Тарас Чорновіл, здатна створити чи щонайменше представляти публічно бойовий дух і перспективи команди кандидата (яка насправді сьогодні значно менше вірить (а чи й вірить?) у власний успіх, і подальшу кампанію використувує виключно як єдиноможливу форму захисту і торгу)”.
   Віталій Кулик (Центр проблем громадянського суспільства):
   - Ініціатива штабу Януковича вказує на те, що відбудеться певна корекція діяльності штабу і загальної компанії пана Януковича. Засоби мобілізації сил Януковича будуть приймати більш цивізовані форми і можна очікувати зміни керівників на місцях, особливо в східних регіонах. Я очікую співпраці штабу Януковича з міжнародними спостерігачами і на це вказує попередня заява пана Тараса Чорновола. Також, цілком можливо, що буде певна українізація загальної компанії Януковича, в бік роз’яснення і розтлумачення  його позиції стосовно єдності країни, стосовно перспектив і програм розвитку західних регіонів і не буде такої акцентації на протиріччях сходу і заходу. Навпаки, я думаю, це питання буде повністю зняте. Російські політтехнологи, які пропонували Януковичу цю компанію та ці конструкти будуть усунені з загальної компанії.
   Олег Покальчук (Інститут соціальної та політичної психології):
   - Призначення Тараса Чорновола на дуже відповідальну посаду нагадує ситуацію з участю Андрія Бульби в захисті осадженого міста в безсмертному романі Гоголя „Тарас Бульба”. Пригадаймо, що місто було приречене і Андрій Бульба, будучи очарований панянкою, згодився на такий військово–політично-сексуальний альянс. Не важко пригадати, що і мотивація була достатньо сильна, але і фінал був показово трагічний. Тарас Чорновіл, будучи людиною, яка завжди демонструє себе людиною принципово послідовною, вирішив ідти до кінця. Абсолютно не помічаючи, що спільники Януковича, які так давно демонстрували абсолютну відданість своєму патрону, тепер просто починають з’їджати з політичних, економічних спільних інтересів. Ну Тарасу і лишається залишитись таким останнім Самураєм в складі команди Януковича. Тут оцінку можна дати в кількох параметрах. В психологічній, я би пояснив так, що людина, яка вирішила бути послідовною за будь-яку ціну, просто не зважає на політичні реалії, має свою внутрішню мотивацію. Тобто, він не рахується принципово з тим, що відбувається ззовні. Я думаю, що ще може бути економічна мотивація. Оскільки Тарас, як людина небезталанна, відчуваючи себе упослідженим в лавах „Нашої України”, очевидно передбачає якусь можливість політичного реваншу в 2006 році з власною партією чи з власною політичною силою. Віктор Янукович акумулював певні кошти, і крок Чорновола може бути не тільки за ідею, але і за певний ресурс. А третя обставина, це - шквал образ (значною мірою справедливих) особливо колишніх колег, друзів чи товаришів по Львову. Це лише прискорило та зробило ситуацію крутішою. Не знайшлося нікого, хто зміг показати йому якусь можливість компромісу для збереження власного політичного обличчя. Незалежна людина, яка програє не тільки політичну ситуацію, а й тягне за собою в цьому програші багатьох своїх партнерів, колег. Тому і буде спроба продемонструвати це прізвище, як керівника штабу, для українського загалу. По-перше, на Схід, на більш-менш проінформовані регіони, де Чорновіл, однозначно буде пов’язуватися з ”клятою галицькою заразою”, а, відповідно, для Львова це буде такий приклад новітнього коляборанства, що і в першому і в другому випадку не відповідає дійсності, але і в якості піару це абсолютно незграбний хід. Очевидно, це порадили люди, які абсолютно не розуміють української ситуації, очевидно, тіж самі російські політтехнологи ,чи той, хто від них залежить. І третій варіант це те, що просто людські ресурси Януковича вичерпалися та залишився один Тарас.

http://www.glavred.info/ukr/Назад до списку

08:58 ( 5.12.2022)
Литва передає Україні 155-мм снаряди

08:40 ( 5.12.2022)
Блінкен: адміністрація США працює з Конгресом над визнанням Росії державою-терористом

11:43 ( 1.12.2022)
Ціни на Starlink в Україні зростуть майже вдвічі

09:57 (26.11.2022)
США організували в Польщі ремонтну базу для артилерії з України

09:28 (26.11.2022)
Нардепи Зеленського пішли інспектувати "Центри незламності" у Києві

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

08:56 ( 5.12.2022)
Макрон вважає, що нова архітектура безпеки має передбачати гарантії для РФ

08:54 ( 5.12.2022)
Путін має бути притягнутий до відповідальності за воєнні злочини - Макрон

09:17 (23.11.2022)
Росіяни вдарили ракетами по пологовому відділенні на Запоріжжі, загинуло немовля

17:54 (19.11.2022)
Росіяни обстріляли гуманітарну точку на Херсонщині, 5 поранених

12:30 (18.11.2022)
Аксьонов наказав будувати фортифікації в окупованому Криму

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня