КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Валерій П’ятак: Ми поінформували людей, що можна випасати худобу, проводити жнива, їсти городину
19.07.2007

Учора, 18 липня, керівник обласного штабу з ліквідації наслідків катастрофи в Ожидові Валерій П’ятак дав інтерв’ю кореспонденту ЗІКу. Одразу після вечірнього засідання штабу під керівництвом віце-прем’єр-міністра України Кузьмука. За метрів сто від місця катастрофи.  

— Які результати наради?

— Станом сьогодні на ранок (18 липня) по всіх параметрах земля, повітря, вода у водоймищах і вода у криницях – усе в нормі. Це дозволило нам нині ж вранці (18 липня) ухвалити рішення про інформування громадян про звичайний режим життєдіяльності населених пунктів.



Це було зроблено по радіо, штабами серед населення, і я особисто сьогодні (18 липня) проїхав 5 населених пунктів, які були найбільш уражені, де зустрічався із мешканцями. Тобто, ми поінформували людей, що можна випасати худобу. що можна проводити жнива, що можна їсти те, що росте на городі. Просто жити. Друге. Якщо діти були евакуйовані, то слід організувати роботу із райадміністрацією щодо відпочинку у таборі. Сьогодні це 300 місць у Жовківському районі.

— Зараз уже 9 година вечора (18 липня). Ці параметри не змінилися?

— Ми маємо інформацію, що ні. Також завтра вранці ми будемо мати ще додаткову інформацію з цього приводу і з печатками відповідних служб. Вони будуть подані до розповсюдження.

— Ми розмовляли із мешканцями Ожидова і сусідніх сіл. Серед них панують панічні настрої. Вони ні на слово не вірять владі і вважають, що їх полишено напризволяще. Ніхто і нічого їм не повідомляв. Вони впевнені, що держава, яка винна у цій трагедії їх знову обдурить.

— Я вже частково відповів на це запитання. Ми робимо все, що можемо, розгорнули широку інформаційну кампанію, але також повинні долучитися сільські голови. Завтра ми їх зберемо по результатах ранкового штабу і попросимо дуже серйозно і відповідально працювати над роз’яснення об’єктивної інформації людям і пропонувати організовувати їх роботу.

— Чи Ви можете назвати термін, за який будуть ліквідовані наслідки аварії?

— Сьогодні (18 липня) затверджується план дій, а завтра (19 липня) вранці починаються конкретні роботи з підйому цистерн і локалізації місця аварії. Це складні роботи, які повинні бути точними і повільними. І я хотів би, щоби вони завершились сьогодні. У будь-якому випадку, я думаю, день- два і ці роботи повинні бути завершені, а після цього розпочнеться санація й утилізація токсичних залишків, які є на території

— Хто цим займатиметься?

— Залізниця, МНС, спеціалізовані організації.

— Землю вивозитимуть?

— Все, що залишиться, повинно бути засипано, змішано, землю мають зняти, її затарять в контейнери і вивезуть звідси.

— Куди – у Польщу чи Казахстан?

— Землю? Вона повинна бути вивезена і утилізована. Я не можу зараз сказати щось конкретніше з цього приводу, але хочу підтвердити, що казахська сторона до цієї ситуації поставилась спокійно і виважено і готова прийняти назад цистерни, залишки від того всього. Зокрема, ми сьогодні (18 липня) мали зустріч із представником казахського заводу, який, до речі, працює по цій сировині з 1966 року, це велике підприємство, але як воно точно називається, я зараз просто не пам’ятаю.

— А поляки тут є?

— Ні, до казахів ми звернулися як до виробників, які найкраще знають цей матеріал.

— А польська сторона цікавилася долею свого вантажу?
— Я не можу прокоментувати дії польської сторони, бо я не спілкувався по цій проблематиці з ними. Я з ними не зв’язувався.

— Скільки людей зараз задіяно на ліквідації наслідків катастрофи?

— За штатним розписом – понад 500 осіб.

— Ви володієте інформацією щодо постраждалих?

— Так. Станом на сьогодні (18 липня) – це 69 осіб, з яких 19 дітей. Знаємо, де і хто перебуває. Всі вони у задовільному стані. Під контролем.

— Скільки серед них рятувальників?

— Було до 20 звернень, вони за результатами обстеження пройшли профілактичне лікування.

— Компенсація постраждалим мешканцям буде виплачуватися?

— Сьогодні треба дати відповідь, чи є збитки. Випадків загибелі худоби немає.

— Причини аварії?

— Не коментую, бо працює прокуратура, ведеться слідство, допити, робота з документацією і так далі.

— З виборами цю подію пов’язуєте. Мешканці довколишніх сіл переконані, що то був теракт, щоб створити напружену ситуацію в Західній Україні напередодні виборів?

— Я цю подію класифікую тільки як надзвичайний стан, наслідки якого треба ліквідувати. Я не пов’язую цю подію з виборами.

— Ви коли прибули на місце катастрофи?

— Дві доби тому. Приблизно о цій порі, було 20.00.

— Хмару бачили?

— Я бачив хмару, бачив вогонь, я був тут через дві години після моменту аварії.

— Ваші перші враження.

— Коли я це побачив, я не розгубився. Але відразу зрозумів, про катастрофу якого масштабу йдеться? Коли ми вийшли до вогню, то перше запитання: чи маємо ми змогу локалізувати цей вогонь. Відповіді у перші моменти не було, бо температура ще була висока і полум’я, незважаючи на те, що ми його поливали, не спадало, але о 23.30 спека спала і піна почала гасити полум’я. Це був перший успіх. З’явилась впевненість у тому, що ми впораємося.

— Чи є небезпека чергової великої пожежі і, відповідно, чергового викиду фосфору у повітря?

— Небезпека зберігається. Тому що там є речовина, і якщо вона напряму з повітрям, яке має понад 37 градусів, то відбувається самозапалювання. Тому ця речовина постійно поливається і буде поливатися піною, доки не будуть завершено всі роботи.

— Скільки евакуйовано?

— 978 осіб.

— Де поділася хмара?

— Загрози у цій хмарі немає. Вона частково розвіялася і пішла... Частково вона випала по шести населених пунктах, які найбільш уражені. Тому перші заміри ґрунту були тут з перевищенням. Але навіть тоді ті показники не містили загрози. А після другого заміру саме в цих місцях вони вже були в нормі.

— То Ви вважаєте, що загроза перебільшена? Але львів’яни вже ходять в масках...

— До мене зверталося чимало людей, зокрема, генеральні консули. Я дав доручення, і профільне управління зробило інформацію і розіслало по генеральних консульствах офіційну інформацію. Суть – те, що я вам вже розповів.



Назад до списку

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня