КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

На що могла б розраховувати нова партія на чолі з Яценюком? Думки експертів
17.03.2008

13 березня голова Верховної Ради Арсеній Яценюк заявив, що готовий проміняти свою безпартійність на членство в єдиній могутній демократичній партії.   У зв’язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей «АКСІА»» звернувся до політичних експертів з питанням:   «На що могла б розраховувати нова партія на чолі з Яценюком?»Віктор НЕБОЖЕНКО (керівник соціологічної служби «Український барометр»):

„Существует завышенное представление о политическом весе Арсения Яценюка в партийном проекте. Он избран главой ВР и это дает ему политический вес, но он не имеет ни какой роли в партийных проектах. Можно быть большим государственным чиновником и получить в результате определенных политических раскладов власть в государстве, но при этом не пользоваться популярностью и не иметь своей политической силы. Для Яценюка проблема №1 – отсутствие политической силы. Пусть для начала сумеет сбить в кучу лояльных ему депутатов в Верховной Раде, а только потом думает над созданием большой политической партии.

Вовлечение Яценюка в партийное строительство связанно с политической модой в Украине. Ее суть заключается не в поиске каких-то новых идей выхода из кризиса в стране, а в поиске новых лиц. Точно так же формировалась «Наша Украина» и проиграла Тимошенко, которая не стремилась создать новых лиц. Точно так же, я думаю, будут использовать и Яценюка, как новое лицо, но в старом политическом окружении. Архитекторам этого политического проекта нужно внимательно смотреть что даст Яценюк какой-то новой партии, и самому Яценюку нужно смотреть к чему приведет появление его в каком то партийном проекте”.

Андрій ЄРМОЛАЄВ (президент Центру соціальних досліджень «Софія»):

„Вибір партійності – не механічний і не кар`єрний крок. Партійність – це певні зобюов`язання, пов’язані зі світоглядною позицією і готовністю пропонувати іншим людям певну спільну програму дій. Тобто, це не запрошення на фуршет і не приємна компанія, до якої можна залучитись, якщо все буде добре. Якщо ж саме таким чином позиціонується політик, то можна говорити про певну технологічність і формальність дій. І ще більш дивує, коли мова йде про запрошення на лідерство. Свого часу було дуже популярно запрошувати весільних генералів. Я не думаю, що Яценюк – це весільний генерал. А що ж тоді інше?

Іншим може бути формування нової політичної фабрики зірок, яка починає продукувати спадкоємців Віктора Ющенка. Якщо дивитись на цю ситуацію саме таким чином, то дійсно не важливо як формується партія, хто є креатором, яка ідейна платформа. Головним стає формування адміністративної машини, фінансової машини, яка забезпечує політичні інвестиції і іміджевий ряд, тобто тих самих політичних зірок, якими займається ця партійна фабрика.

Зрозуміло, що таку машину важко зорієнтувати на короткий термін. Найближчим завданням такої машини стане підтримка вже діючої зірки Віктора Ющенка як мінімум в ході підготовки дострокових парламентських виборів для майбутньої коаліції під Президента. Ця структура дійсно може перехопити ініціативу у всіх застарілих, або невдалих національно-демократичних проектів і просувати надалі двох-трьох політиків, яких будуть піарити як наступників Віктора Ющенка. Арсеній Яценюк непогано вписується в таку схему, оскільки, на жаль, спікер так і не став політиком «self made», а остается политиком которого ведут”.

Олександр МЄДВЄДЄВ
(експерт Центру досліджень політичних цінностей «АКСІА»)

„Появление сегодня новой политической силы возможно, но в таком случае этот партийный проект будет тяготеть к президентскому пулу. Если говорить о едином партийном проекте на базе блока НУНС, то следует отметить, что этот проект заявлен не как инициатива снизу. Если же речь идет о каком-то другом партийном проекте, то неясно еще какую идеологическую нишу он будет занимать. И еще один момент, на который хотелось бы обратить внимание, это то, что без харизматического лидера не обойтись. Насколько мне известно, Яценюк делает акцент на неклубном характере такой партии. Чтобы новая партия не стала клубом по интересам, необходим новый лидерский состав. Насколько я понимаю, у нас в стране острая проблема с новыми лидерами.
Говорить о том, на что могла бы рассчитывать такая партия, пока она не появилась и не обозначила своих позиций – некорректно.

Относительно Яценюка можно сказать, что это рациональный и осторожный политик. Но политика работает не только с рациональным. Поэтому политический лидер должен нести в своих заявлениях некоторый иррациональный посыл. Это продиктовано электоральными ожиданиями, от оправданности этих ожиданий зависит персональный рейтинг политика”.


Микола МИХАЛЬЧЕНКО
(президент Української Академії політичних наук):

„Нова партія на чолі з Яценюком може очікувати тільки на 4-5% підтримки. Більше вона не набере. Поки що не видно тієї соціальної бази, на яку б могла спиратись ця партія. Це фактично буде перерозподіл соціальної бази відомих партій: «Нашої України», «Народної самооборони», Партії регіонів, СПУ. Вони не мають власної політичної бази, їх підтримуватимуть люди, які фактично не визначились, тобто без певних ідеологічних уподобань”.

Юрій ЯКИМЕНКО (директор політико-правових програм Українського Центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова):

„Правильно говорити про те, на що може розраховувати партія, яка має такі-то цілі, має таке-то підґрунтя, ідеї, засади. Питання лідера є важливим, але, водночас, другорядним. Головніше те, чиї інтереси планує відображати партія. Якщо говорити про чинник лідера, то на мій погляд пан Яценюк є перспективною фігурою, щоб стати в майбутньому лідером політичної сили, але для цього йому поки що бракує власного політичного обличчя і світоглядних засад, які могли би асоціюватись з політичною силою, яку б він очолив. Майбутнє у такої партії може бути, але питання в тому як себе позиціонуватиме спікер, як він позиціонуватиметься відносно нині діючих політичних сил. На даний час майбутнє такої партії є невизначеним”.

Джерело: І-РЕПОРТЕР.Назад до списку

20:17 (20.01.2020)
За показами звільнених на Донбасі полонених відкрили 14 справ

12:57 (20.01.2020)
У Херсоні з БТРами тривають обшуки у справі Гандзюк

14:13 (17.01.2020)
Зеленський вимагає за 2 тижні знайти, хто прослуховував Гончарука

10:24 (17.01.2020)
Гончарук таки подав заяву про відставку. Але чомусь не Раді, а президенту (доповнюється)

22:02 (16.01.2020)
В Ірані упізнали тіла всіх загиблих українців

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

21:14 (19.01.2020)
Росії нагадали, що у Мінських угодах немає пункту про автономію Донбасу

09:54 (16.01.2020)
Тимошенко: Моє прем'єрство не сумісне з президентством Зеленського

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden

no news in this list.

21:34 ( 3.01.2020)
До Ради подали законопроєкт по ринку землі в остаточній редакції: що він передбачає

12:50 (20.01.2020)
Зеленський упевнений, що Путін його розуміє

11:26 (19.01.2020)
Літак із тілами загиблих в Ірані вже в Україні

09:40 (18.01.2020)
У новій стратегії нацбезпеки значиться зменшення ймовірності ескалації конфлікту з РФ та напруги у двосторонніх відносинах

21:57 (16.01.2020)
Міністерка громад і територій Альона Бабак іде у відставку

12:56 (16.01.2020)
Законопроєкт про децентралізацію знімуть з розгляду Ради

Блок статей, Каталог статтей

12:03 (28.12.2019)
Податкова реформа-2020: ПДФО, ЄСВ та військовий збір можуть об'єднати

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня