Вчені Французького національного інституту охорони здоров’я та медичних досліджень Inserm знайшли потенційний зв’язок між високим рівнем вживання замінників цукру та ризиком серцево-судинних захворювань, таких як серцевий напад та інсульт. Про це повідомляється у статті, опублікованій у British Medical Journal.
Фахівці проаналізували дані 103 388 учасників (середній вік 42 роки) довготривалого дослідження NutriNet-Santé, запущеного у 2009 році для вивчення асоціацій між дієтою та здоров’ям. Споживання замінників цукру, у тому числі тих, що утримувалися в окремих продуктах харчування, оцінювалося за допомогою 24-годинних записів про харчування. Також враховувалися сторонні чинники, такі як спосіб життя та соціально-демографічний статус.
Загалом штучні підсолоджувачі споживали 37 відсотків учасників, при цьому середні дози склали 42,46 міліграма на день, що відповідає одному пакетику столового підсолоджувача, або 100 мілілітрам дієтичного газування. Мінімальні та максимальні щодобові дози склали 7,46 та 77,62 міліграма на день відповідно. Протягом середнього періоду спостереження у дев’ять років відбулося 1502 серцево-судинні події, які включали серцевий напад, необхідність в ангіопластиці, стенокардію, транзиторну ішемічну атаку та інсульт.
Виявилося, що загальне споживання замінників цукру було пов’язане із збільшенням ризику серцево-судинних захворювань. Абсолютний показник захворюваності становив 346 випадків на 100 тисяч людино-років у споживачів підсолоджувачів у порівнянні з 314 випадками на 100 тисяч людино-років у тих, хто не вживав замінників цукру. Прийом аспартаму асоціювався з вищим ризиком цереброваскулярних хвороб, а ацесульфаму калію та сукралози – ішемічної хвороби серця.
Автори відзначають, що дослідження є обсерваційним, тому воно не може виявити причинно-наслідковий взаємозв’язок, і можуть існувати фактори, що втручаються, що впливають на результати. Однак робота вказує на те, що заміна цукру на штучні підсолоджувачі не несе жодної користі для серцево-судинної системи та їх не слід розглядати як безпечну альтернативу. Низка попередніх робіт продемонструвала, що споживання цукрозамінників пов’язане зі збільшенням ваги, високим кров’яним тиском та запаленням.
Довічне увязнення для Тимошенко. Що далі?
Попереджувальний постріл по Кабміну Азарова
Міністерство культури не фінансуватиме збереження історичних пам’яток Львівщини
Філарет звернувся до Вселенського Патріарха щодо автокефалії церков
Малійські і французькі війська відбили у повстанців друге місто
Каськів відправляє своїх працівників на біржу
Игровая зависимость: в чем опасность?
Не лежи на печи, подумай про пенсию заранее
Підгрушна: “Після фінішу було трохи прикро”
Австралієць знайшов п’ятикілограмовий золотий самородок